• შს მინისტრის მოადგილე ჩინეთის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების უნივერსიტეტს ეწვია
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, შალვა ხუციშვილი, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში საქართველოს შსს-ს დელეგაციის ვიზიტის ფარგლებში, ჩინეთის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების უნივერსიტეტს ეწვია.
შალვა ხუციშვილი უნივერსიტეტის რექტორს, ჩაოში ცუენს შეხვდა და სასწავლებელი დაათვალიერა. შს მინისტრის მოადგილემ რექტორთან შეხვედრისას საქართველოს შსს-ს აკადემიასა და ჩინეთის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების სურვილი გამოთქვა. როგორც მან აღნიშნა, საპოლიციო განათლების სფეროში თანამშრომლობას და საუკეთესო გამოცდილების გაზიარებას დიდი მნიშვნელობა აქვს.
შეხვედრაზე მხრეებმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს.
„ჩვენთვის დიდი პატივია, რომ ჩვენი უნივერსიტეტი შეარჩიეთ და გვეწვიეთ. ყველა ქვეყნის პოლიციას ერთი მიზანი აქვს, ჩვენ ყველა ერთად ვებრძვით ისეთ მნიშვენლოვან გამოწვევას, როგორიცაა ტერორიზმი და საერთაშორისო ორგანიზებული დანაშაული. წარმატებული საპოლიციო საქმიანობის განხორციელებისთვის კი ძალზე მნიშვნელოვანია მაღალი სტანდარტის საპოლიციო განათლების მქონე კვალიფიციური კადრების მომზადება და ამ მიმართულებით თანამშრომლობა“, - განაცხადა ჩაოში ცუენმა.
შალვა ხუციშვილმა ჩინეთის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების უნივერსიტეტის რექტორი ოფიციალური ვიზიტით საქართვლოში მოიწვია და მისგან საპასუხო მოწვევა მიიღო.

• Deputy Minister of Internal Affairs visited Public Security University of China
Deputy Minister of Internal Affairs-Shalva Khutsishvili, within the frames of the working visit to People’s Republic of China, visited Public Security University of China.
Shalva Khutsishvili met the rescore of the University- Chaoshi Tsuen and toured around the facility. During the meeting with the rector Deputy Minister expressed willingness to deepen the cooperation between the MIA Academy and Public Security University of China. As it was stated by him, cooperation in the field of police education and sharing of best experience has a great importance.
At the meeting sides discussed prospects for future cooperation.
"It is a great honor for us that you chose our University for the visit. All police forces have one goal- we all fight together against such challenge as terrorism and international organized crime. For successful police activities, it is very important to prepare qualified staff with high level of police education and cooperate in this direction”- stated Chaoshi Tsuen.
Shalva Khutsishvili invited rector of Public Security University of China to Georgia within the frames of the official visit.