• შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე თავისუფალი უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა
შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე საჯარო ლექციის ჩასატარებლად თავისუფალი უნივერსიტეტის საჯარო პოლიტიკის ფაკულტეტის სტუდენტებმა მიიწვიეს. სტუდენტების ინტერესის სფერო იყო საჯარო პოლიტიკა, საჯარო სექტორში საქმიანობის გამოცდილება და სასჯელაღსრულების სისტემაში განხორციელებული ჯანდაცვის რეფორმა.
არჩილ თალაკვაძე სტუდენტებს რეფორმის დაგეგმვის, განხორციელების და შედეგების შესახებ ესაუბრა. ასევე წარმოადგინა არგუმენტები, დაფინანსებისა და მართვის მოდელები, რომელსაც აღნიშნული რეფორმა დაეფუძნა.
მინისტრის მოადგილეს სტუდენტებმა შეკითხვები პოლიციის საქმიანობასთან დაკავშირებითაც დაუსვეს, რაზეც არჩილ თალაკვაძემ ამომწურავი პასუხები გასცა.

• Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze held meeting with Free Uni...
Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze was invited by the students of the Public Policy faculty of the Free University for holding the lecture. Students were interested in the public policy issues, work experience in the public sector, public registry experience and reform held at penitentiary system in the field of the healthcare.
Archil Talakvadze discussed issues connected with planning, implementation and results of the reforms. He also presented arguments, models of financing and management on which reform was based.
Students also put questions to Mr. Talakvadze on police activities and received comprehensive answers from the Deputy Minister.