• შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე პატრულ-ინსპექტორის მიერ ჩატარებულ ინტერაქტ...
შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე პატრულ-ინსპექტორის მიერ ჩატარებულ ინტერაქტიულ გაკვეთილს დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე, საქართველოში ამერიკის საელჩოს საზოგადოებრივ საქმეთა განყოფილების უფროსი კორტნი ე. ოსტრიანი და აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ხელმძღვანელი ტრეისი ნიუველი თბილისის 176-ე საჯარო სკოლას ეწვივნენ. სტუმრები სპეციალურად გადამზადებული პატრულ-ინსპექტორის მიერ უმცროსკლასელებთან ჩატარებულ ინტერაქტიულ გაკვეთილს დაესწრნენ. აღნიშნული გაკვეთილი შინაგან საქმეთა სამინიტროს პროგრამის „ბავშვები, პოლიციელები და უსაფრთხოება" ფარგლებში ჩატარდა.
თეორიული და პრაქტიკული მეცადინეობის დროს მოსწავლეებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ საჭირო და სასარგებლო ინფორმაცია მიიღეს.
პროგრამის მიზანია საგზაო უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება და ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია. პროექტს შინაგან საქმეთა სამინისტრო „საზოგადოების ჩართულობის და თანამშრომლობის პროგრამა სამართლებრივი განათლებისთვის“ (GE CALL-ს) ფარგლებში, INL-ის ფინანსური მხარდაჭერით, არასამთავრობო ორგანიზაცია PH International-თან თანამშრომლობით ახორციელებს.

• Mr. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs attended interact...
Mr. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs attended interactive lesson given by patrol-inspector
Tbilisi Public School #176 was visited by Mr. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs, Courtney E Austrian, the Head of the Public Affairs Section of the US Embassy and Tracey Newell, the Head of the International Narcotics and Law Enforcement Affairs Bureau of the US Embassy. The guests attended the interactive lesson of the primary grade given by a specially retrained patrol-inspector. The lesson was given within the framework of the project of the Ministry of Internal Affairs of Georgia “Children, Police Officers and Security”.
During the theoretical and practical training the pupils were provided with necessary and useful information on road safety.
The program aims to raise public awareness of road safety and accident prevention. The project is implemented within the framework of the “Georgia Community Action and Linkages for Legal Socialization” (GE CALL) with financial support of the INL and in cooperation with the non-governmental organization PH International.