შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე, შსს-ს ადმინისტრაციის უფროს ლელა ჩიქოვანთან და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ხელმძღვანელ შალვა კვინიხიძესთან ერთად, ევროპარლამენტარს, ევროპარლამენტში საქართველოზე მომხსენებელ ანდრეს მამიკინსს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო საქართველო-ევროკავშირს შორის თანამშრომლობის აქტუალურ საკითხებს, მათ შორის, საქართველოს ევროკავშირთან ასოცირების შესახებ შეთანხმებას და ასოცირების შესახებ შეთანხმების დღის წესრიგის იმ ნაწილის განხორციელებას, რომელიც უშუალოდ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეხება.
შეხვედრაზე არჩილ თალაკვაძემ ევროპარლამენტარს ინფორმაცია მიაწოდა სავიზო რეჟიმის ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის განხორციელების კუთხით მიღწეულ პროგრესზე. თავის მხრივ, ანდრეს მამიკინსმა ყურადღება გაამახვილა საქართველოს მიერ სხვადასხვა სფეროში მიღწეულ პროგრესზე, რომლის აღნიშვნაც 2015 წელს რიგის სამიტზე აუცილებლად უნდა მოხდეს.

• Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze held meeting with Euro Par...
Deputy Minister Archil Talakvadze along with head of MIA Administration Lela Chikovani and Head of International Relations Department Shalva Kvinikhidze held meeting with MEP Andrejas Mamikins- rapporteur on Georgia of the European Parliament.
At the meeting sides discussed topical issues of Georgian-EU cooperation, including Georgia-EU Association Agreement and implementation of specific part in Association Agreement Agenda which concerns the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
At the meeting Archil Talakvadze provided Euro Parliamentarian with information on progress achieved in the field of Visa Liberalization Action Plan. Andrejas Mamikins, on his part, made special emphasis on progress achieved by Georgia in a number of spheres which should be highlighted at Riga Summit 2015 by all means.