• შს მინისტრის ბრძანებით უკონტაქტო პატრულირების ადმინისტრირების წესი დამტკიცდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის, გიორგი მღებრიშვილის ბრძანებით, განისაზღვრა პოლიციის სარგებლობაში არსებულ, შესაბამისი ამოსაცნობი ნიშნების არმქონე ავტოსატრანსპორტო საშუალებაზე ავტომატური ფოტო და ვიდეოტექნიკის, არასტაციონარული (მოძრავი) სიჩქარის მზომი ხელსაწყოს განთავსებისა და გამოყენების, აგრეთვე, მონაცემთა დამუშავების პირობები და პროცედურები, კერძოდ:
• უკონტაქტო პატრულირება განხორციელდება შეზღუდული რაოდენობის საგზაო მონაკვეთზე;
• უკონტაქტო პატრულირებას განახორციელებს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის მოსამსახურე.
• უკონტაქტო პატრულირების სამოქმედო ტერიტორია განისაზღვრება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მიერ დასაბუთებული ბრძანების საფუძველზე, რომელიც გასაცნობად და აღსასრულებლად გაეგზავნება ცენტრს და განთავსდება სამინისტროს ოფიციალურ ვებ-გვერდზე;
• უკონტაქტო პატრულირების განხორციელების შესახებ გამაფრთხილებელი ინფორმაცია მიეთითება შესაბამისი საგზაო მონაკვეთის შესასვლელსა და გამოსასვლელში, თვალსაჩინო ადგილას, შესაბამისი ნიშნის განთავსების გზით;
• განისაზღვრა უკონტაქტო პატრულირებისას მოპოვებული მონაცემების/ინფორმაციის დამუშავების პირობები, პროცედურები და შესაბამისი ვადები;

• Decree on conducting remote patrolling was issued by the Minister of Internal Af...
According to the order of the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili, the conditions and procedures for installing automatic photo and video technique on special transport, non-stationary (mobile) speed measuring equipment, as well as the conditions of data processing have been defined.
• Remote patrolling will be will be carried out on a limited number of road sections;
• Remote patrolling will be implemented by the Joint Operations Center of the Ministry of Internal Affairs;
• The contact area of the remote patrolling shall be determined on the basis of the order issued by the Patrol Police Department director, which will be sent to the Center for implementation and execution and also will be posted on the official website of the Ministry.
• Warning information about the remote patrolling will be indicated in the entrance and exit of the relevant road section by placing the appropriate mark on the visible location;
• Conditions, procedures and relevant dates for the processing of data / information obtained during remote patrolling have been identified;