• შს მინისტრი აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიე...
შს მინისტრი აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს ევროპისა და აზიის ოფისის დირექტორს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ევროპისა და აზიის ოფისის დირექტორ ლესლი ვიგერს და საქართველოში აშშ-ს ელჩის მოადგილე ნიკოლას ბერლინერს შეხვდა. მხარეებმა შსს-სა და INL-ს შორის არსებული თანამშრომლობა, განხორციელებული ერთობლივი პროექტები და მიღწეული პროგრესი განიხილეს. საუბარი ასევე შეეხო თანამშრომლობის გაღრმავების სამომავლო პერსპექტივებს. შს მინისტრმა ხაზი გაუსვა შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარების კუთხით ამერიკის მხარდაჭერის მნიშვნელობას და ამ პროცესში INL-ის როლს.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ შსს-ს ხელმძღვანელი პირები და INL-ის საქართველოს ოფისის წარმომადგენლები. შინაგან საქმეთა სამინისტრო აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროსთან უკვე მრავალი წელია ნაყოფიერად თანამშრომლობს, რის ფარგლებშიც განხორციელდა მნიშვნელოვანი პროექტები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლა, ოჯახში ძალადობა, ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლა, კინოლოგიური დანაყოფის განვითარება და სხვა.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Director of INL ...
Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Director of INL Europe and Asian office
Minister of Internal Affairs of Georgia Mr. Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Director of The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) Europe and Asian office Mr. Leslie Viger and Deputy Chief of the Mission Mr. Nicholas Berliner. During the meeting parties discussed several areas of cooperation, joint implemented projects and progress achieved. Sides discussed future cooperation as well. The Minister stressed the importance of US support and INL role in terms of MIA capacity development.
The meeting was attended by the high officials of MIA and INL office in Georgia. The ministry had been cooperating with INL office for several years. During the cooperation numerous projects had been accomplished between two sides on issues of trafficking in human beings, domestic violence, fight against illicit drugs, development of K9 unit, etc.