• შინგან საქმეთა სამინისტრომ ვარკეთილში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით ერთი პირი და...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული ა.ი. პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით დააკავეს.
2020 წლის 5 ივნისს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112"-ში შემოვიდა შეტყობინება იმის თაობაზე, რომ თბილისში, ვარკეთილის მე-3 მასივში, 1975 წელს დაბადებულმა, ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა ა.ი.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლა განახორციელა.
პოლიციელებმა მიღებულ შეტყობინებაზე ოპერატიულად მოახდინეს რეაგირება და დაუყოვნებლივ გამოცხადდნენ შემთხვევის ადგილზე.
ადგილზე მისულ სამართალდამცველებს დახვდათ საკუთარ საცხოვრებელ სახლში ჩაკეტილი მოქალაქე ა.ი., რომელიც ამავე სახლის ფანჯრიდან, მეზობლების თანდასწრებით, მის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღის დემონსტრირებას ახდენდა და უმისამართოდ ისროდა, რითაც უხეშად არღვევდა საზოგადოებრივ წესრიგს.
მიუხედავად პოლიციელების არაერთი მოწოდებისა, იგი კვლავ აგრძელებდა მის ხელთ არსებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან სროლას.
რამდენიმესაათიანი მოლაპარაკებების შედეგად, ა.ი. დაემორჩილა სამართალდამცველების მოთხოვნას და საცხოვრებელი სახლი დატოვა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა იგი ადგილზე დააკავეს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 353-პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც პოლიციელზე თავდასხმას გულისხმობს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Ministry of Internal Affairs detained one person regarding the incident in Varke...
The officers of Tbilisi Police Department, Patrol Police Department, Special tasks Department and Forensic-Criminalistics Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held police activities detained A.I. (DoB 1975) for committing assault on police officer.
On June 5, 2020 Public Safety Management Center “112” received a call alleging that in Varketili III massive, Tbilisi, A.I. (DoB 1975) fired several shots under the alcohol influence.
Policemen operatively responded to the call and arrived at the place of incident.
Police officers established that A.I. was locked in his own apartment, who deliberately exposed his own shotgun (registered on his name) from the apartment window. Detainee also made several untargeted shots, which was witnessed by neighbors, thus grossly violated public order.
Despite multiple warning from the side of police, he continued firing from the firearm.
After several hours of negotiations, A.I. obeyed the request of police and left the apartment. Officers of the Ministry of Internal Affairs managed to detain him at the place of crime on the fact of the assault on police officer, crime envisaged by the article 353, I part of the Criminal Code of Georgia. The weapon of crime was seized by police as evidence.