• შინაგან საქმეთა სამინისტროში საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის განახლებული ცე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის განახლებული ცენტრის - „112“-ის პრეზენტაცია გაიმართა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის - „112“-ის პრეზენტაციას დაესწრო.
"გაერთიანდა ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი და "112". ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი აკონტროლებს საქართველოს მასშტაბით სათვალთვალო ვიდეოკამერებს, როგორც თბილისში, ასევე, რეგიონებში, ქალაქებში, მაგისტრალებზე. "112" კი ყველასთვის ნაცნობი სამსახურია, ყველა მოქალაქისთვის. მე ვფიქრობ, იქნება უფრო წარმატებული, სწრაფი, რაც მნიშვნელოვანია ამ სამსახურისთვის.
თითოეული წამი და წუთი გადამწყვეტია, როდესაც შემოდის საგანგაშო ზარი, თუნდაც ჯანდაცვის მიმართულებით, ან სახანძრო-სამაშველო, ან პოლიციური - შესაბამისი დანაყოფების მივლინება ინციდენტის ადგილას, რომ მოხდეს სწრაფად. პრეზენტაციაში ვნახავთ, რა შეიცვალა და რა იქნება.
მინდა, ყველას მივულოცო, ახალ და ძველ თანამშრომლებს. მინდა, წარმატება ვუსურვო. მინდა, ყველას მადლობა გითხრათ თანამშრომლობისთვის, კოორდინაციისთვის და წარმატება ვუსურვო ბატონ გიორგის", - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა სიტყვით გამოსვლისას.
ღონისძიებას, ასევე, ესწრებოდნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები, სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები, მომიჯნავე სამსახურის წარმომადგენლები და პარტნიორი საერთაშორისო ორგანიზაციის წევრები.
პრეზენტაციაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების ცენტრი „112“-ის დირექტორმა, გიორგი არსოშვილმა მინისტრს და მოწვეულ სტუმრებს ახალი ცენტრის უპირატესობები, 2019 წელს წარმატებით განხორციელებული მნიშვნელოვანი პროექტები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
2019 წლის 31 დეკემბერს გაერთიანდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ „112“ და ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი და ჩამოყალიბდა საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი, რაც კიდევ უფრო ეფექტურს გახდის კრიზისული და გადაუდებელი სიტუაციების დროს მოსახლეობისთვის მიწოდებულ სერვისებს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების ინსტრუმენტებს, დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციის მეთოდებს.
ღონისძიებაზე შინაგან საქმეთა მინისტრმა ის მოქალაქეები დააჯილდოვა, რომლებმაც გადაუდებელი შემთხვევის დროს 112-ზე დარეკეს და გადაარჩინეს უცხო ადამიანების სიცოცხლე. ვახტანგ გომელაურმა, ასევე, დააჯილდოვა 2019 წლის საუკეთესო ოპერატორი, დისპეტჩერი და ჯგუფის უფროსი.

• Presentation of the updated “Public Safety Management Center 112” held at the Mi...
Presentation of the updated “Public Safety Management Center 112” held at the Ministry of Internal Affairs
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri attended presentation of the updated Public Safety Management Center.
“Joint Operations Center and “112” have been merged. Joint Operations Center conducts monitoring of the surveillance cameras installed throughout the country including the capital, regions and highways. As for the “112” service, you already know its functions. I think that operation will be more successful and quick which is the most important aspect for such service.
Each second and minute has a crucial meaning, when it comes to the emergency call, whether it will be a call for medical aid, fire-rescue assistance or police- directed request. In such moments dispatching crews on time is all that matters. In the following presentation we will witness what has changes and what novelties are yet to come.
I would like to congratulate everyone, new and old employees. I wish you all success and express my gratitude for the cooperation and coordination. I would also like to wish success to Mr. Giorgi”- stated the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri.
The event was also attended by the Deputy Ministers of Internal Affairs, heads of various departments, representatives of services operating in the same field and international partner organizations.
During the presentation, director of Public Safety Center 112 of the Ministry of Internal Affairs- Giorgi Arsoshvili, familiarized the Minister and invited guests with major projects successfully implemented in 2019 and future plans as well.
On December 31, 2019 the LEPL “112” service and Joint Operations Center have been merged, thus forming “Public Safety Management Center 112” which will make services provided to the public more efficient in times of crises and emergency situations, mechanisms for ensuring public order, fight against crime and its prevention tools.
At the event, Minister of Internal Affairs awarded those citizens who made a call to 112 service during the emergency and saved foreign citizens’ lives. Vakhtang Gomelauri also awarded best operator, dispatcher and group coordinator of 2019.