• შინაგან საქმეთა სამინისტროში საკადრო ცვლილებები განხორციელდა
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი თეიმურაზ კუპატაძე დაინიშნა სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარის თანამდებობაზე;
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად დაინიშნა ამავე დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე დავით კიკნაძე;
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობაზე დაინიშნა ვაჟა სირაძე;
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ლევან მაისურაძე დაინიშნა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ლაშა გოგნიაშვილი დაინიშნა კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი თეიმურაზ კალანდაძე დაინიშნა მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად დაინიშნა ლევან კვიციანი;
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გურამ ნაცვლიშვილი დაინიშნა სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი რამაზ თათარაშვილი დაინიშნა იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ზაზა ცხაკაია დაინიშნა გურიის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად;
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორად დაინიშნა თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე კახაბერ მურადაშვილი;
შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე საკადრო ცვლილებები სისტემის კიდევ უფრო მეტად გაძლიერებასა და განვითარებას ემსახურება.

The Ministry of Internal Affairs of Georgia has implemented personnel changes.
Director of the Central Criminal Police Department Teimuraz Kupatadze has been appointed on the position of the Chairman of LEPL Security Police Department;
Deputy Director of the same department David Kiknadze has been appointed as the Director of the Central Criminal Police Department;
Vazha Siradze has been appointed on the position of the Director of Tbilisi Police Department;
Deputy Director of Tbilisi Police Department, Levan Maisuradze has been appointed as the Director of the Patrol Police Department;
Director of Tbilisi Police Department - Lasha Gogniashvili has been appointed on the position of the Director of Kakheti Police Department;
Director of Kakheti Police Department Teimuraz Kalandadze has been appointed as the Director of Mtskheta-Mtianeti Police Department;
Levan Kvitsiani was appointed as the Director of Kvemo Kartli Police Department;
Guram Natsvlishvili, Director of Kvemo Kartli Police Department, was appointed as the Director of Samtskhe-Javakheti Police Department;
Ramaz Tatarashvili, Director of Samtskhe-Javakheti Police Department, was appointed as the Director of Imereti Police Department;
Zaza Tskhakaia, Director of Imereti Police Department, was appointed as the Director of Guria Police Department;
Kakhaber Muradashvili, Deputy Director of Tbilisi Police Department, was appointed as the Director of Shida Kartli Police Department;
The ongoing personnel changes at the Ministry of Internal Affairs are aimed at further strengthening and developing the system of the Ministry of Internal Affairs.