• შინაგან საქმეთა სამინისტროში ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა.
შეხვედრას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, საბჭოს თავმჯდომარე - ალექსანდრე დარახველიძე უძღვებოდა.
სხდომის ფარგლებში საკოორდინაციო საბჭოს წევრებმა განიხილეს სახელმწიფო უწყებების მიერ ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით განხორციელებული ღონისძიებები. ასევე, იმსჯელეს ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის 2025-2028 წლების სტრატეგიისა და 2025-2026 წლების სამოქმედო გეგმის შემუშავებისთვის საჭირო ღონისძიებებსა და სამუშაო ჯგუფების განახლების საკითხზე.
საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაში მონაწილეობდნენ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის პირველი მოადგილე, საქართველოს იუსტიციის მინისტრის, ფინანსთა მინისტრის და განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილეები, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს, გენერალური პროკურატურის, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის და სპეციალური პენიტენციური სამსახურის წარმომადგენლები.

• The meeting of the inter-agency coordination council for the fight against organ...
The meeting of the inter-agency coordination council for the fight against organized crime was held in the Ministry of Internal Affairs
The meeting of the inter-agency coordination council for the fight against organized crime was held in the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The meeting was chaired by the Deputy Minister of Internal Affairs, Chairman of the Council - Aleksandre Darakhvelidze.
Within the framework of the meeting, the members of the coordination council discussed measures implemented by the state agencies in the direction of the fight against organized crime. Parties also discussed the necessary measures for the development of 2025-2028 strategy and 2025-2026 action plan for the fight against organized crime and the issue of updating the working groups.
The first deputy head of the State Security Service, the Deputy Minister of Justice, the Deputy Minister of Finance and the Deputy Minister of Education, Science and Youth, as well as representatives of the Ministry of Internal Affairs, the General Prosecutor's Office, the State Security Service and the Special Penitentiary Service participated in the meeting of the Coordination Council.