• შინაგან საქმეთა სამინისტროში დონორთა საკოორდინაციო კონფერენცია ჩატარდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში დონორთა ყოველწლიური საკოორდინაციო კონფერენცია გაიმართა. შს მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა ღონისძიება მისასალმებელი სიტყვით გახსნა. აღნიშნულ შეხვედრაზე დონორებს სამინისტროს რეფორმების, განხორციელებული პროექტებისა და მიღწევების შესახებ ინფორმაცია მიეწოდათ. ასევე შსს-ს დანაყოფების იმ საჭიროებების ანალიზის შედეგები წარედგინათ, რაც შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოკლე და საშუალოვადიანი პრიორიტეტებისა და სხვადასხვა საერთაშორისო ვალდებულებებიდან გამომდინარეობს.
კონფერენციას ესწრებოდნენ შს მინისტრის მოადგილეები არჩილ თალაკვაძე და შალვა ხუციშვილი, აშშ-ს მისიის უფროსის მოადგილე ნიკოლას ბერლინერი, ევროკავშირის მისიის წარმომადგენლობის პროექტების განყოფილების უფროსის მოადგილე შტეფან შტორკი, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, ევროკავშირის წევრი ქვეყნების, დიპლომატიური მისიის და საქართველოს მთავრობის შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლები.
შეხვედრის დასასრულს მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა დიპლომატიურ მისიებს, საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და არასამთავრობო სექტორს პროექტების წარმატებით განხორციელებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა და სამომავლო თანამშრომლობის იმედი გამოთქვა.

• DONOR COORDINATION MEETING WAS HELD AT THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS
At the Ministry of Internal Affairs of Georgia annual Donor Coordination Meeting was organized and held. Opening remark was made by the Minister of Internal Affairs Giorgi Mghebrishvili. Reforms, implemented projects and achievements were presented at the conference. Donors were given information regarding needs analyses of the different MIA units. Needs are derived from short-term and long-term priorities of the Ministry and different international obligations.
The meeting was attended by the deputy ministers Archil Talakvadze and Shalva Khutsishvili, deputy chief of the embassy of the USA Nicholas Berlineri, deputy chief of the EU mission, representatives of the International EU member states and nongovernmental Organization and relevant representatives Government of Georgia.
At the end of the meeting the Minister Giorgi Mghebrishvili expressed gratitude towards the diplomatic missions, international and non- governmental organizations for playing crucial role in implementation of projects.