შინაგან საქმეთა სამინისტროში ე.წ. „ბიოს“ მოხმარების წინააღმდეგ მიმართული ანტინარკოტიკული საგანმანათლებლო კამპანიის და კამპანიის ფარგლებში მომზადებული საინფორმაციო რგოლების პრეზენტაცია გაიმართა.
კამპანიის მიზანია ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და მოსახლეობის ინფორმირება. კამპანიის ფარგლებში გადაღებულ საინფორმაციო ვიდეორგოლებში მონაწილე ექიმები მოქალაქეებს მიაწოდებენ ინფორმაციას, თუ რა საფრთხეებს შეიცავს მათი ჯანმრთელობისთვის ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარება. საინფორმაციო რგოლები ტელე და რადიოეთერებში, კინოთეატრებსა და სოციალურ ქსელებში განთავსდება. შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ ასევე მომზადებულია საინფორმაციო რგოლი, რომლის მეშვეობით საზოგადოება იმ პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყობს, რაც ე.წ. „ბიოს“ მოხმარებას ახასიათებს და აღნიშნული სიმპტომების შემთხვევაში, სასწრაფო დახმარების გამოძახების აუცილებლობაზე მიიღებს ინფორმაციას.
ანტინარკოტიკული კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი დავით სერგეენკო, სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრი ლევან ყიფიანი, ასევე, რგოლებში მონაწილე ექიმები – ნარკოლოგი თათა ასათიანი, ფსიქოლოგი მარინა კაჭარავა, სექსოლოგი ანდრო კანდელაკი და ექსპერტ-ნარკოლოგები გელა ლეჟავა და ზურაბ სიხარულიძე ესწრებოდნენ.

• Anti-drug campaign presentation was held at the Ministry of Internal Affairs
At the Ministry of Internal Affairs Anti-drug campaign was launched and videos specially prepared within the frames of the campaign were presented during the event.
Aim of the campaign is the prevention of the usage of bio narcotics and informing public. Doctors who participated in social videos will inform public on threats and dangers of the so called bio drugs. Social videos will be aired by TV channels and radios and shown at cinemas and disseminated in social networks. With the frames of the campaign special informative video was also prepared by Emergency Response Center 112 by means of which society will be receive information on first symptoms typical after using “bio” narcotics. Public will also receive information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of bio drugs addiction. Anti-drugs campaign slogan is – “Change the attitude together”.
Event was attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, Minister of Labour, Health and Social Affairs Davit Sergeenko, Minister of Sport and Youth Affairs levan Khipiani and doctors – narcologist Tata Asatiani, Psychologist Marina Katcharava, Oncologist Konstantine Mardaleishvili, reproductologist Archil Khomasuridze, Sexologist Andro kandelaki and expert-narcologist Gela Lezhava.