• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა კამპანიის ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა კამპანიის ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში გურიის და აჭარის სკოლებში შეხვედრები გამართეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, სხვადასხვა რეგიონის სკოლებში შეხვედრები გრძელდება. სამინისტროს დანაყოფების წარმომადგენლებმა მოსწავლეებთან შეხვედრები გამართეს ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის N1 და N4 საჯარო სკოლებში, ასევე, ქალაქ ქობულეთის N2 და N3 საჯარო სკოლებში.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა მოზარდებს ინფორმაცია მიაწოდეს სხვადასხვა საჭირო და აქტუალურ თემაზე, მათ შორის ბავშვთა უფლებების, ნაადრევი ქორწინების და მისი ზიანის, ბულინგის, ძალადობისა და ორგანიზებული დანაშაულის შესახებ, აგრეთვე, მართლწესრიგთან დაკავშირებით.
შეხვედრებზე სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბავშვებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებასა და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის თემაზე გადაღებული ვიდეორგოლები უჩვენეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანია "ემეგობრე პოლიციას" სექტემბერში დაიწყო, რომლის ფარგლებშიც საზოგადოებრივი ღონისძიებები მთელი ქვეყნის მასშტაბით დიდ ქალაქებში უკვე ჩატარდა, საინფორმაციო შეხვედრები სხვადასხვა რეგიონის საჯარო სკოლებში კი წლის ბოლომდე გაგრძელდება.

• Representatives of the Ministry of Internal Affairs held meetings in schools of ...
Representatives of the Ministry of Internal Affairs held meetings in schools of Guria and Adjara regions within the framework of the ”Befriend the Police” campaign.
Within the framework of the information-cognitive campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", meetings continue in schools of different regions. The representatives of the units of the Ministry held meetings with pupils in public schools N1 and N4 of Ozurgeti municipality, as well as in public schools N2 and N3 of Kobuleti.
The employees of the Ministry of Internal Affairs provided juveniles with information on various necessary and relevant topics, including children's rights, early marriage and its harm, bullying, violence and organized crime, as well as the rule of law.
At the meetings, the representatives of the Ministry presented special videos on the topic of traffic safety and the fight against organized crime.
The Ministry of Internal Affairs' information-cognitive campaign "Befriend the Police" started in September, within the framework of which public events were held in large cities across the country. Informational meetings in public schools of different regions will continue till the end of the year.