• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ანაკლიაში ახალგაზრდულ ბანაკში შეხვ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები ანაკლიაში ახალგაზრდულ ბანაკს ესტუმრნენ. შეხვედრის მიზანს მოზარდებში საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება წარმოადგენდა.
სამინისტროს წარმომადგენლებმა 250-მდე ახალგაზრდას ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ სხვადასხვა თემაზე, მათ შორის ტრეფიკინგის, დისკრიმინაციის, ქალთა და ოჯახური ძალადობის, საგზაო და სამოქალაქო უსაფრთხოების შესახებ.
შეხვედრაზე ყურადღება ასევე გამახვილდა მოქალაქეების მხრიდან სამართალდამცავ უწყებასთან დროული თანამშრომლობის მნიშვნელობასა და დანაშაულის პრევენციაზე.
ახალგაზრდული ბანაკი საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ფუნქციონირებს. დამსწრე პირებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სამინისტროს წარმომადგენლებისგან მიეღოთ ამომწურავი პასუხები დასმულ შეკითხვებზე.

• Representatives of the Ministry of Internal Affairs held a meeting at the youth ...
Heads of different units of the Ministry of Internal Affairs visited the youth camp in Anaklia. The purpose of the meeting was to raise awareness among teenagers on public safety and the rule of law.
The representatives of the Ministry provided up to 250 teenagers with information on the rule of law and order as well as on various relevant topics, including trafficking, discrimination, domestic violence and violence against women, traffic and civil safety.
The meeting was also focused on the importance of timely cooperation of citizens with law enforcement agencies and crime prevention.
The youth camp operates with the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia. Attendees had the opportunity to receive detailed answers from the representatives of the Ministry to the questions raised.