• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები კამპანიის ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები კამპანიის ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ანაკლიაში, ახალგაზრდულ ბანაკში შეხვედრებს განაგრძობენ
ანაკლიაში ახალგაზრდულ ბანაკს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის დირექტორი -გიორგი ოსაძე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის კიბერ დანაშაულთან ბრძოლის სამმართველოს უფროსი - ივანე კაციტაძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
ახალგაზრდებთან შეხვედრა კამპანია - ,,ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში განხორციელდა, სადაც სტუმრებმა 200-მდე ახალგაზრდას ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ სხვადასხვა თემაზე, მათ შორის ბავშვთა უფლებების, ნაადრევი ქორწინების და მისი ზიანის, ძალადობის, ბულინგის, კიბერჰიგიენის, სამართალდამცავ უწყებასთან დროული თანამშრომლობის მნიშვნელობასა და დანაშაულის პრევენციის შესახებ.
შეხვედრაზე ყურადღება სამოქალაქო უსაფრთხოების საკითხებზეც გამახვილდა.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ახალგაზრდებთან შეხვედრის მიზანს საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება წარმოადგენდა.
ახალგაზრდული ბანაკი საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ფუნქციონირებს.

• Representatives of the Ministry of Internal Affairs continue to hold meetings at...
Representatives of the Ministry of Internal Affairs continue to hold meetings at the youth camp in Anaklia within the framework of the ”Befriend the Police” campaign
Giorgi Osadze, Director of Human Rights Protection and Investigation Quality Monitoring Department of the Ministry of Internal Affairs, Ivane Katsitadze, Head of the Cybercrime Division of the Central Criminal Police Department, and other representatives of the Ministry visited the youth camp in Anaklia.
The meeting with juveniles was carried out within the framework of the "Befriend the Police" campaign, where the guests provided 200 attendees with information on various important and relevant topics related to rule of law and order, children's rights, early marriage and its harm, violence, bullying, cyber hygiene, timely cooperation with law enforcement agencies and the importance of crime prevention.
At the meeting, emphasis was also made on civil security issues.
The meeting was held in Q&A format.
The purpose of the meeting with young people was to raise awareness about public safety and rule of law and order.