• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები იამაიკაში ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები იამაიკაში ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო კონფერენციაზე იმყოფებოდნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და ცენტრალური კრიმინალური დეპარტამენტის მაღალი რგოლის მენეჯერები, აშშ-ის იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) მხარდაჭერით, იამაიკაში, ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის 37-ე საერთაშორისო კონფერენციაზე (IDEC) იმყოფებოდნენ.
კონფერენციის ფარგლებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მიიღეს ინფორმაცია, ტრანსნაციონალური კრიმინალური ორგანიზაციებისა და მათი მომარაგების ჯაჭვების დარღვევასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო კონფერენცია (IDEC) წარმოადგენს მსოფლიოში ყველაზე მასშტაბურ კონფერენციას ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში, რომლის მიზანია საერთაშორისო გამოძიებისა და ნარკოტრეფიკინგის მიმართულებით ინფორმაციის გაზიარება, თანამშრომლობისა და კოორდინაციის ხელშეწყობა, სამართალდაცვით სფეროში გამოყენებული ტექნოლოგიების უახლესი ტენდენციებისა და მიღწევების გაცნობა და ასევე, სამართალდაცვითი ორგანოების საერთაშორისო დონეზე თანამშრომლობისა და კომუნიკაციის გაუმჯობესება.
აშშ-ის იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაცია (DEA) საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან მრავალი წელია თანამშრომლობს ორგანიზებული დანაშაულის, მათ შორის ნარკოდანაშაულისა და კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებებით, როგორც ოპერატიული აქტივობების, ისე შესაძლებლობების განვითარების კუთხით.

• Representatives of the Ministry of Internal Affairs participated in the Internat...
Representatives of the Ministry of Internal Affairs participated in the International Drug Enforcement Conference (IDEC) held in Jamaica
Senior management of the Patrol Police Department and the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia attended the 37th International Drug Enforcement Conference (IDEC) with the support of the United States Drug Enforcement Administration (DEA), held in Jamaica.
Within the framework of the conference, the representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia obtained information on issues related to transnational criminal organizations and disruption their supply chains.
International Drug Enforcement Conference (IDEC) represents the leading and World’s largest conference in the area of fight against drugs. This landmark conference aims to share information about international investigation and drug trafficking, to promote the cooperation and coordination, to familiarize with the latest trends and achievements of technologies, that are used in the field of law enforcement and furthermore, to improve the cooperation and communication of the law enforcement agencies at the international level.
Drug Enforcement Administration (DEA) under the U.S. Department of Justice (DoJ) has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years in the area of combating Organized Crime, including drug-related crimes and cybercrimes, both in terms of operational activities and capacity development.