• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა სხვადასხვა ქვეყნის ძალოვანი სტრუქტურ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა სხვადასხვა ქვეყნის ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენელთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე ოქროს მედლები მოიპოვეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ჰოლანდიაში, ქალაქ როტერდამში, სხვადასხვა ქვეყნის ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლების მონაწილეობით გამართულ ოლიმპიადაზე - "პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიური თამაშები - 2022" ოქროს მედლები მოიპოვეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, თეიმურაზ კალანდაძემ ძალისმიერ წოლჭიმში, 74-კილოგრამიანთა კატეგორიაში მეტოქე დაამარცხა, პირველ ადგილზე გავიდა და ოქროს მედალი მოიპოვა.
სპორტის ამავე სახეობაში, ასევე პირველი ადგილი დაიკავა და ოქროს მედალი მოიპოვა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა, ლევან გილიგაშვილმა, რომელიც 83-კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში ასპარეზობდა.
აღსანიშნავია, რომ თეიმურაზ კალანდაძესა და ლევან გილიგაშვილს არაერთი საერთაშორისო ტიტული აქვთ მოპოვებული. ისინი საქართველოს, ევროპის და აზიის მრავალგზის ჩემპიონები არიან.
ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლებს შორის ქალაქ როტერდამში მიმდინარე მსოფლიო ოლიმპიადაში, რომელიც სპორტის სხვადასხვა სახეობას მოიცავს, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები შესაბამის სახეობასა და წონით კატეგორიაში მონაწილეობას განაგრძობენ.

• Employees of the Ministry of Internal Affairs won gold medals at the World Olymp...
Employees of the Ministry of Internal Affairs won gold medals at the World Olympiad of representatives of the power structures of different countries
The employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia won gold medals at the Olympics - "World Olympic Games of Policemen and Firefighters - 2022" held in the city of Rotterdam, with the participation of representatives of the law enforcement agencies of different countries.
Teimuraz Kalandadze, the director of the Shida Kartli police department of the Ministry of Internal Affairs, defeated his opponent in the 74-kilogram weightlifting category, took first place and won a gold medal.
In the same type of sport, Levan Giligashvili, an employee of the Patrol Police Department, took first place and won a gold medal, competing in the 83-kilogram weight category.
It is noteworthy, that Teimuraz Kalandadze and Levan Giligashvili have won many international titles. They are multiple champions of Georgia, Europe and Asia.
Other representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia will continue to participate in the relevant type and weight category among the representatives of the power structures in the World Olympics in Rotterdam, which includes various types of sports.