• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა საერთაშორისო პარტნიორებთან ერთად ნარკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა საერთაშორისო პარტნიორებთან ერთად ნარკოდანაშაული გახსნეს - ამოღებულია 40 კგ-მდე ჰეროინი
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, ამერიკის შეერთებული შტატების იუსტიციის სამინისტროს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის, საქართველოს გენერალური პროკურატურის, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტისა და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული ორთვიანი ინტენსიური ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, საერთაშორისო ნარკოდამნაშავეთა ორგანიზებული ჯგუფი გამოვლინდა.
ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად დაკავებულია ბულგარეთის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე და ამოღებულია 40 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი".
გამოძიებით დადგენილია, რომ ბრალდებულებმა - დ.მ.-მ და ვ.ც.-მ მსუბუქ ავტომანქანაში მოწყობილი სპეციალური სამალავის მეშვეობით, სომხეთის რესპუბლიკიდან, საერთაშორისო გადაზიდვის მიზნით საქართველოში უკანონოდ შემოიტანეს 40 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, რომელსაც ინახავდნენ ქალაქ ბათუმში, სპეციალურად მოწყობილ ადგილზე და აღნიშნული ნარკოტიკების ევროპაში გადაზიდვას აორგანიზებდნენ.
დაკავებულების დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულ იქნა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები.
ამოღებული ნარკოტიკების ფასი 2 მილიონამდე აშშ დოლარს შეადგენს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო გამოძიებას საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით აწარმოებს.

• Ministry of Internal Affairs, along with international partners solved drug-rela...
Ministry of Internal Affairs, along with international partners solved drug-related crime and seized up to 40 kg of heroin
The officers of Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, US Drug Enforcement Agency (DEA), General Prosecutor’s Office of Georgia, Adjara Police Department and Customs Department of the Revenue Service, as a result of two-month intensive operative-investigative activities, exposed organized group of international drug offenders.
As a result of jointly held operation, two Bulgarian citizens have been detained and up to 40 kg. of heroin was seized.
Investigation established that detainees- D.M. and V.Ts. illegally smuggled up to 40 kg of heroin from the Republic of Armenia to Georgia for international shipping by means of cache specially arranged in a vehicle. Drugs were stored in specially arranged place located in Batumi till shipping process was organized.
During the search activities held in detainees’ places of temporary residence, drugs in especially large quantities have been seized.
The cost of the seized drugs is worth of up to 2 million USD.
Committed crime envisages up to 20 years of imprisonment.
Investigation is conducted by the Ministry of Internal Affairs under the article 260, VI part, sub-paragraph “A” and article 262, IV part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.