• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ძალისმიერი სპორტის ევროპის ჩემპიონატზ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ძალისმიერი სპორტის ევროპის ჩემპიონატზე 3 ოქროს მედალი მოიპოვეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა, პოლიციის ლეიტენანტმა შალვა ბებიაშვილმა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომელმა, პოლიციის მაიორმა ილია ქოჩიაშვილმა უკრაინის ქალაქ ლუცკში გამართულ ევროპის ჩემპიონატზე, ძალისმიერი სამჭიდში, ოქროს მედლები მოიპოვეს.
შალვა ბებიაშვილმა 127 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში, სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში 2 ოქროს მედალი მოიპოვა. მან წოლჭიმში - 200კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში - 270 კგ დაძლია.
ილია ქოჩიაშვილი კი 125 კგ წონით კატეგორიაში პირველ ადგილზე გავიდა და ასევე ოქროს მედალი მოიპოვა, ხოლო აბსოლუტურ კატეგორიაში მესამე ადგილი დაიკავა.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული და მასში 12 ქვეყნის სპორტსმენები მონაწილეობდნენ.
გამარჯვებულ ქართველ სპორტსმენებს აეროპორტში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლები დახვდნენ.

• Employees of the Ministry of Internal Affairs won 3 gold medals at the European ...
Employees of the Ministry of Internal Affairs won 3 gold medals at the European Powerlifting Championship
The employee of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs, Shalva Bebiashvili and the employee of the Special Tasks Department, Ilia Kochiashvili won gold medals at the European Powerlifting Championship in Lutsk, Ukraine.
Shalva Bebiashvili won 2 gold medals in 127 kg. weight category in two most common types of powerlifting - bench press and deadlift. He managed to handle 200 kg in weightlifting and 270 kg in barbell lifting.
Ilia Kochiashvili took the first place in the 125 kg weight category and won a gold medal. He also took the third place in the absolute category of weightlifting.
The championship was organized by the International Association of Powerlifting and was attended by athletes from 12 countries.
Georgian athletes were met at the airport by the staff of the Strategic Pipeline Protection Department and the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs.
Shalva Bebiashvili and Ilia Kochiashvili are multiple-winner champions of Georgia, European and World championship.