შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით კვლავ აქტიურად მიმდინარეობს
ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მასობრივი აცრის პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად გრძელდება.
"თბილისის ზღვის პლაზაში" გახსნილ იმუნიზაციის ცენტრში დღეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ჩაუტარდათ ვაქცინაცია.
"COVID-19"-ის საწინააღმდეგო სხვადასხვა ვაქცინით სამინისტროს თანამშრომელთა მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს, როგორც დედაქალაქში, ასევე, რეგიონებში არსებულ იმუნიზაციის ცენტრებში. თბილისსა და რეგიონებში არსებულ იმუნიზაციის ცენტრებში მოწყობილია ვაქცინაციის კაბინეტები, რომლებიც შესაბამისი სამედიცინო საშუალებებით არის აღჭურვილი, რაც უზრუნველყოფს ვაქცინაციის პროცესის და მისი შემდგომი პერიოდის მეთვალყურეობის უსაფრთხო გარემოში ჩატარებას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს შეუძლიათ, კვირის ნებისმიერ დღეს, წინასწარი რეგისტრაციის გარეშე აიცრან "ფაიზერის", „სინოვაკის" ან „სინოფარმის“ ვაქცინით. ამ ეტაპზე, სამინისტროს თანამშრომლების 60%-მდე უკვე აცრილია.

• Process of mass vaccination of COVID-19 among employees of the Ministry of Inter...
Process of mass vaccination of COVID-19 among employees of the Ministry of Internal Affairs is still active throughout the country
In order to prevent the spread of the coronavirus in the country, the process of mass vaccination of the employees of the Ministry of Internal Affairs is actively going on throughout the country.
The employees of the Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs were vaccinated at the Immunization Center opened in "Tbilisi Sea Plaza" today.
The process of mass vaccination of the employees of the Ministry with various vaccines against "COVID-19" is going on continuously, both in the capital and in the immunization centers in the regions. Immunization centers in Tbilisi and the regions are equipped with vaccination rooms with appropriate medical facilities, which ensures that the vaccination process and its follow-up period are carried out in a safe environment.
Employees of the Ministry of Internal Affairs can be vaccinated with Pfizer, Sinovac or Sinopharm vaccine any day of the week without prior registration. At this stage, up to 60% of the employees of the Ministry have already been vaccinated.