შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად მიმდინარეობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლების მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი "COVID-19"-ის საწინააღმდეგო ვაქცინებით აქტიურად გრძელდება, როგორც დედაქალაქში, ასევე, რეგიონებში არსებულ იმუნიზაციის ცენტრებში.
"თბილისის ზღვის პლაზაში" გახსნილ იმუნიზაციის ცენტრში ამჯერად შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ჩაუტარდათ ვაქცინაცია.
სამინისტროს თანამშრომლების "COVID-19"-ის საწინააღმდეგო სხვადასხვა ვაქცინით აცრის პროცესს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჯანდაცვის სამსახურის და უწყებაში დასაქმებული ექიმები ახორციელებენ.
იმუნიზაციის ცენტრებში მოწყობილია ვაქცინაციის კაბინეტები, რომლებიც შესაბამისი სამედიცინო საშუალებებით არის აღჭურვილი, რაც სრულად უზრუნველყოფს ვაქცინაციის პროცესის და მისი შემდგომი პერიოდის მეთვალყურეობის უსაფრთხო გარემოში ჩატარებას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს შეუძლიათ კვირის ნებისმიერ დღეს, წინასწარი რეგისტრაციის გარეშე აიცრან, როგორც "ფაიზერის" და „სინოვაკის", ასევე, „სინოფარმის“ ვაქცინით.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების "COVID-19"-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად მიმდინარეობს. ამ ეტაპზე, სამინისტროს 20 ათასამდე თანამშრომელი უკვე ვაქცინირებულია.

• LARGE-SCALE VACCINATION OF THE EMPLOYEES OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS ACT...
Large-scale vaccination process for the employees of various structural units of the Ministry of Internal Affairs against "COVID-19" is actively in progress in the immunization centers located in the capital and regions.
Employees of the Emergency Situations Management Service and Facilities Protection Department of the Ministry of Internal Affairs were vaccinated against the "COVID-19" vaccine at "Tbilisi Sea Plaza" Immunization Center.
The vaccination procedure is carried out by the medical staff employed at the Healthcare Service of the Ministry of Internal Affairs and other structural units of the agency.
The cabinets of the Immunization Centers are equipped with appropriate medical appliances, fully ensuring that the vaccination process and its follow-up period are carried out in a safe environment.
Employees of the Ministry of Internal Affairs can be vaccinated any day of the week with "Pfizer" "Sinopharm" and "Sinovac" vaccines without prior registration.
The process of wide-scale vaccination for the employees of the Ministry of Internal Affairs against "COVID-19" is being conducted throughout the country. At this stage, more than 20 thousand employees of the Ministry have already received vaccine shots.