• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ბათუმის ქუჩების გაწმენდით სამუშოებში მ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის გიორგი მღებრიშვილის დავალებით, შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტისა და სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის 100-მდე თანამშრომელი ბათუმის ქუჩების თოვლისგან გაწმენდით სამუშოებში ჩაერთო.
აჭარაში დისლოცირებული დანაყოფების ხელმძღვანელებმა, ვადიან სამხედრო მოსამსახურეებთან ერთად, ბათუმის საავტომობილო გზები და ფეხითმოსიარულეთა სავალი ნაწილები უხვი ნალექისგან გაწმინდეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, სხვა უწყებებთან ერთად, დიდთოვლობის პერიოდში, ბათუმისა და მთელი საქართველოს, განსაკუთრებით, მაღალმთიანი რეგიონების მაცხოვრებლებს სტიქიით გამოწვეული პრობლემების მოგვარებაში აქტიურ დახმარებას უწევს.

• MIA employees take part in road clean-up works held in Batumi streets
Under the instructions of the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili up to 100 employees the Protection for the Strategic Objectcts under the Special and Emergency Measures Center got involved in the road clean-up activities in Batumi.
Commanders of the unit dislocated in the Ajara region have cleaned up roads and side-walks for the pedestrians.
During the snowfall period, Ministry of Internal Affairs along with other governmental agencies is assisting Ajara and entire country, especially residents of the mountainous villages in solving problems caused by the snow and bad weather.