• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა ძალისმიერი სამჭიდის ჩემპიონატზე ევროპი...
თურქეთის რესპუბლიკაში გამართულ ძალისმიერი სამჭიდის პროფესიონალ სპორტსმენთა ევროპის ახალგაზრდულ ჩემპიონატში საქართველოს ხუთკაციანმა ნაკრებმა მიიღო მონაწილეობა, რომლის შემადგენლობაშიც შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი ლევან გილიგაშვილი ასპარეზობდა.
ლევან გილიგაშვილმა 74 კგ წონით კატეგორიაში 180 კილოგრამიანი შტანგა ასწია, მეორე ადგილზე გავიდა და ვერცხლის მედალი მოიპოვა. აღნიშნული ტიტულით ლევან გილიგაშვილმა ევროპის რეკორდი დაამყარა, 74 კგ წონით კატეგორიაში.
პოლიციის პოლკოვნიკ ლევან გილიგაშვილი სპორტის საერთაშორისო ოსტატია, მას მოპოვებული აქვს სხვადასხვა საერთაშორისო ტიტული.

• An employee of the Ministry of Internal Affairs set a European record at the pow...
An employee of the Ministry of Internal Affairs set a European record at the powerlifting championship
The five-member Georgian national team took part in the European Youth Championship of professional triathletes held in the Republic of Turkey, in which Levan Giligashvili, an employee of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, competed.
Levan Giligashvili lifted a 180 kg barbell in the 74 kg weight category, took second place and won a silver medal. With this title, Levan Giligashvili set a European record in the 74 kg weight category.
Police colonel Levan Giligashvili is an international master of sports, he has won various international titles.