• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტუდენტები ეწვივნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტები ეწვივნენ. სტუდენტებს შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის და რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს ხელმძღვანელი პირები შეხვდნენ.
შეხვედრაზე სტუდენტებს შინაგან საქმეთა სამინისტროში განხორციელებული და მიმდინარე რეფორმები გააცნეს. სტუმრებმა ასევე დეტალური ინფორმაცია მიიღეს ევროინტეგრაციის კუთხით შსს-ს კომპეტენციაში შემავალი ვალდებულებების განხორციელების შესახებ, კერძოდ, ევროკავშირთან სავიზო რეჟიმის ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმით, ასოცირების შესახებ შეთანხმებითა და ასოცირების დღის წესრიგით გათვალისწინებული საკითხების იმპლემენტაციის თაობაზე.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმებისა და ევროინტეგრაციის კუთხით განხორციელებული საქმიანობის შესახებ სტუდენტების ინფორმირებას.

• Sudents visited the Ministry of Internal Affairs
Students from Tbilisi State University and Georgian-America University visited the Ministry visited the Ministry of Internal Affairs. They were met by International Relations Department and Reforms and Development Agency heads.
Students got familiarized with implemented and ongoing activities of the Ministry. The visitors also received detailed information on European integration in terms of the implementation of the commitments within the competence of the Interior Ministry, in particular, the visa liberalization Action Plan, the Association Agreement and the implementation of the Association Agenda.
The event was aimed at introducing reforms implemented at the Ministry of Internal Affairs in terms of the euro integration.