• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურულ დანაყოფებში სადეზინფექციო სამუშაოები გრძე...
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, შინაგან საქმეთა სამინისტროში საგანგებოდ შექმნილი სამუშაო ჯგუფები პერმანენტულ რეჟიმში აგრძელებენ სადეზინფექციო სამუშაოების ჩატარებას, მათ შორის, საკარანტინო ზონაში, მარნეულისა და ბოლნისის მუნიციპალიტეტების საპოლიციო დანაყოფებში.
სამუშაოები მასშტაბურია და პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში, სპეციალური ხსნარებით მუშავდება ქვეყნის მასშტაბით სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურული ერთეული, ჯამში 241 -ზე მეტი ობიექტი.
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით სადეზინფექციო სამუშაოები შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ყველა ფილიალში რეგულარულად ტარდება.

• Disinfection activities continue in structural units of the Ministry of Internal...
In accordance with the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, special working groups assembled at the Ministry of Internal Affairs continue to perform disinfection activities on the regular basis, including quarantine zone and police units in Marneuli and Bolnisi municipalities.
Activities are being held on a large scale and as part of preventive measures, various structural units of the Ministry of Internal Affairs are treated with special solutions across the country, a total of more than 241 facilities.
In order to prevent the spreading of the new coronavirus disease and to offer effective risk management, all branches of the Service Agency are treated with the special solutions on the regular basis.