• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის წალკის...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის წალკის ბაზას მოსწავლეები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა ქვემო ქართლის რეგიონული სამმართველოს წალკის განყოფილების ბაზაზე ადგილობრივი სკოლების მოსწავლეებს უმასპინძლეს.
ვიზიტი სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ინიციატივითა და ორგანიზებით, პროექტის - „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში ჩატარდა.
მოსწავლეებმა ბაზის ინფრასტრუქტურა, საცხოვრებელი შენობები და სპორტული დარბაზი დაათვალიერეს. სტუმრებისთვის ბაზის ტერიტორიაზე მოეწყო გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო სხვადასხვა ტიპის სპეციალური ტრანსპორტი და ტექნიკა, სამთო და სამხედრო აღჭურვილობა და სამედიცინო ინვენტარი.
სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მოსწავლეებს დეპარტამენტის დანიშნულება და მისი მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს.
ვიზიტის დასასრულს, დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა მოზარდებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.
ღონისძიების მიზანი იყო მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლება და მათი ინფორმირება დანაშაულის პრევენციის, მართლწესრიგის და უსაფრთხოების შესახებ.

• PUPILS VISITED TSALKA BASE OF THE STRATEGIC PIPELINES PROTECTION DEPARTMENT OF M...
PUPILS VISITED TSALKA BASE OF THE STRATEGIC PIPELINES PROTECTION DEPARTMENT OF MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS
Leadership of the Strategic Pipeline Protection Department of Ministry of Internal Affairs hosted pupils of the local school at the base of Tsalka Unit of Kvemo Kartli Regional Division.
Visit was initiated and organized by the Strategic Pipeline Protection Department in the framework of project-“Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
Pupils were shown the infrastructure of base, barracks and gymnasium. Various kind of special equipment and means of transport, mountain gear, military and medical equipment were exhibited at the base for visitors.
Employees of the Strategic Pipelines Protection Department introduced the function and operations of the department to the pupils.
At the end of the visit, commanders of the Department handed over memorable gifts to the pupils.
The event was aimed at raising awareness of the pupils and informing them about crime prevention, maintenance of law and security.