• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დასავლ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დასავლეთ საქართველოს რეგიონული განყოფილების ბაზას მოსწავლეები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა, დასავლეთ საქართველოს რეგიონული განყოფილების ბაზაზე სუფსაში, ი.ჯავახიშვილის სახელობის ქ. ფოთის N3 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს უმასპინძლეს. დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მოსწავლეებს დანაყოფის დანიშნულება და მისი მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს.
სტუმრებისთვის ბაზის ტერიტორიაზე მოეწყო გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო სხვადასხვა ტიპის სპეციალური ტრანსპორტი და ტექნიკა, ასევე, სამთო და სამხედრო აღჭურვილობა. რეაგირების სამმართველოს თანამშრომლებმა სპეციალური სამთო-სამაშველო უნარ-ჩვევებისა და ეჭვმიტანილების დაკავების ტექნიკის დემონსტრირება მოახდინეს.

• Students visited the base of the Western Georgia Regional Unit of the Strategic ...
Students visited the base of the Western Georgia Regional Unit of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs
The leadership of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs hosted students of Ivane Javakhishvili Public School No. 3 of Poti at the base of the Western Georgia Regional Unit of the Strategic Pipelines Protection Department in Supsa. The department employees introduced students with the main function of the unit and the specifics of its work.
An exhibition was organized for the guests on the territory of the base, where various types of special transport and equipment, as well as mountain and military equipment, were presented. Employees of the Response Division demonstrated special mountain and rescue skills and techniques for detaining suspects.