რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციების გაშუქების მიზნით ადგილზე მყოფ მედიასაშუალებებს მივმართავთ, უახლოეს 10 წუთში სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან კოორდინაციით შეიკრიბონ შეთანხმებულ ადგილზე.
უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე და აქციების მონაწილეთა შორის დაპირისპირების თავიდან არიდების მიზნით იგეგმება პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიიდან შეკრებილი მოქალაქეების ეტაპობრივად უსაფრთხო ტერიტორიაზე გაყვანა.
არსებული რისკების გათვალისწინებით, მასობრივი ინფორმაციის საშუალებების წარმომადგენლებს, მოვუწოდებთ - დაუკავშირდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს.

In order to provide the coverage of the ongoing manifestations on Rustaveli Avenue, we would like to appeal to the media representatives stationed on the ground to assemble at the previously agreed location within the next 10 minutes in coordination with the representatives of the Strategic Communications Department.
Due to security measures and in order to prevent confrontation between protesters, the gradual evacuation of those gathered nearby the Parliament building is being planned to a safe area.
Taking into account the existing risks, we call on the mass media to contact representative of the Ministry of Internal Affairs.