სხვადასხვა მედიასაშუალების მიერ ვრცელდება არასწორი ინფორმაცია, რომ მიმდინარე წლის 31 მარტს საქართველოში სტუმრად მყოფი პირები, რომლებმაც დაარღვიეს იზოლაციისა და კარანტინის წესები, არ დაჯარიმებულან.
მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, ვასაჯაროებთ ადმინისტრაციული ჯარიმის ქვითარს და აქვე, კიდევ ერთხელ განვმარტავთ, რომ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, იზოლაციისა და კარანტინის წესის დარღვევის ფაქტზე, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(10)-ე მუხლის შესაბამისად დაჯარიმდა 32 პირი. ამასთან, ყველა მათგანის ჯარიმა გადახდილია, რის შემდეგაც მათ დატოვეს ქვეყანა.

Incorrect information is spread by various media sources that persons who arrived to Georgia on March 31 of the current year, violated the rules of isolation and quarantine were not fined.
Due to the high public interest, the Ministry of Internal Affairs publishes the receipt check of the administrative fine and herewith, clarifies once again that for violating the rules of isolation and quarantine, the employees of the Patrol Police Department fined 32 people in accordance with Article 42 (10) of the Code of Administrative Offenses which were covered before leaving the country.