• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 190 ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 190 ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო. ღონისძიებას განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი მერაბ მალანია, დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე და სხვა ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ. ფიცის დადების შემდეგ ჯარისკაცებმა საკუთარი საბრძოლო უნარების დემონსტრირება მოახდინეს. განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორმა, პოლიციის პოლკოვნიკმა მერაბ მალანიამ დაკისრებული მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის 38 ჯარისკაცი საპატიო სიგელით დააჯილდოვა.
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში ჯარისკაცები ერთწლიან სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან, შესაბამისი წვრთნების შედეგად, სამხედრო საქმიანობას შეისწავლიან და პროფესიულ უნარ-ჩვევებს შეიძენენ. ასევე, სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებაში მიიღებენ მონაწილეობას, უზრუნველყოფილი იქნებიან უფასო სამედიცინო მომსახურებითა და კვებით. სამხედრო სავალდებულო სამსახურის დასრულების შემდეგ, წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეები, შესაბამისი კონკურსის გავლის შემთხვევაში, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში დასაქმდებიან.

• A total of 190 recruits of the Special Tasks Department of the MIA Special and E...
A total of 190 recruits of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center took military oath
The Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center held the official ceremony of taking military oath by 190 recruits. The ceremony was attended by the Director of the Special Tasks Department Police Colonel Merab Malania, the Deputy Director of the same Department and other representatives of the Special and Emergency Measures Center. After taking the oath recruits demonstrated their combat skills. The Director of the Special Tasks Department Police Colonel Merab Malania awarded 38 soldiers of the Special Tasks Department with the certificate for outstanding performance of their duties.
Conscripts will undergo one-year compulsory military service at the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center. They will study military subjects and acquire essential practical skills of professional soldiers. They will also participate in various sports events and will be provided with free medical service and nourishment. After the completion of the compulsory military service the conscripts having completed the service period with excellence shall be employed in different units of the MIA if they pass the relevant contest successfully.