• შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის ფაქტზე სამი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო ბიუროსა და სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, N2 სამმართველოს (ახალციხე) N6 სასაზღვრო სექტორის (კარწახი) დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის სამი მოქალაქე საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ფაქტზე დააკავეს.

• Three citizens of Turkey detained on Charge of Crossing State Border Illegally
The MIA border policemen from the Land Border Defence Department and Operative-investigation Bureau carried out an operation and detained three citizens of the Republic of Turkey on the territory of N6 Border Sector (Kartsakhi) of the MIA Border Police N2 Division (Akhaltsikhe).
Investigation established that the suspects had crossed the State border of Georgia illegally in groups from the republic of Turkey.
Investigation is ongoing on the above-mentioned fact according to the Criminal Code of Georgia, Article 344, Part II, Subparagraph A).