• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონის...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება მცხეთაში დასრულდა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მცხეთის ცენტრალურ მოედანზე, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე, რომლის გზავნილი იყო - „ევროპისკენ“, მთელი დღის განმავლობაში მასპინძლობდა როგორც მცხეთელებს, ასევე, ქალაქის სტუმრებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის მიერ, 26 მაისს წარმოდგენილ საინფორმაციო და საგამოფენო თემატურ სტენდებთან ღონისძიების სტუმრები გაეცნენ უწყების მიერ ევროინტეგრაციის მიმართულებით, ევროპული სტანდარტების შესაბამისად გადადგმულ ნაბიჯებს და წარმატებულ რეფორმებს, ასევე, თვალი გადაავლეს ქართულ-ევროპული ურთიერთობებისა და დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიის ამსახველ მასალებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფებმა ბავშვებისთვის არაერთი თემატური საინფორმაციო-შემეცნებითი აქტივობა წარმოადგინეს, ასევე მოწყობილი იყო სხვადასხვა სახის გასართობი სივრცეები.
17:10 საათზე, ზუსტად იმ დროს, როდესაც 1918 წელს ნოე ჟორდანიამ საქართველოს დამოუკიდებლობა გამოაცხადა, მცხეთაში, როგორც მთელი საქართველოს მასშტაბით, ევროკავშირისა და საქართველოს ჰიმნები გაჟღერდა.

• The event of the Ministry of Internal Affairs dedicated to the Independence Day ...
The event of the Ministry of Internal Affairs dedicated to the Independence Day of Georgia has ended in Mtskheta
The Ministry of Internal Affairs hosted the residents of Mtskheta as well as the guests of the city throughout the day at the event dedicated to the Independence Day of Georgia on the central square of Mtskheta.
At the information and exhibition stands presented by the various departments of the Ministry of Internal Affairs on May 26, citizens were able to get familiarized with the steps taken by the agency in the direction of European integration, successful reforms implemented in accordance with European standards and various information zones presented by the units of the Ministry of Internal Affairs.
The units of the Ministry of Internal Affairs presented a number of thematic, information-cognitive activities for children, as well as various entertainment spaces aimed for them.
At 17:10, exactly at the time when Noe Zhordania declared Georgia's independence in 1918, the anthems of the European Union and Georgia were performed in Mtskheta, as well as throughout Georgia.
The Ministry of Internal Affairs hosted guests in Mtskheta throughout the day, and in the evening the event was concluded with a concert.