შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ დღეს, 14 ნოემბერს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე მიმდინარეობს ოპოზიციური პარტიების მიერ ორგანიზებული აქცია, რის გამოც დედაქალაქის ცალკეულ უბნებში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა იზღუდება. ავტომანქანების მოძრაობა სრულად აიკრძალა რუსთაველის გამზირზე, ყოფილი ფოსტის შენობიდან თავისუფლების მოედნის მიმართულებით.
ასევე, ტრანსპორტის ნაკადი ვერ გადაადგილდება რუსთაველის გამზირზე გამომავალ ქუჩებზე: ინგოროყვას, ლესია უკრაინკას, სულხან-საბას, ძმები ზუბალაშვილების, 9 აპრილის, ანტონ ფურცელაძის, არჩილ ჯორჯაძისა და ჩიტაძის ქუჩებზე. შესაბამისად, ავტომანქანები ალტერნატიული მარშრუტებით მოძრაობენ.
ტრანსპორტის ნაკადის უსაფრთხო გადაადგილებას საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები არეგულირებენ. საჭიროების შემთხვევაში, მძღოლები პატრულ-ინსპექტორებისგან დამატებით ინსტრუქციას იღებენ.

Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that today, on November 14, a protest rally organized by opposition parties is being held on Rustaveli Avenue in Tbilisi, due to which the traffic movement is restricted in some districts of the capital. Traffic has been completely restricted on Rustaveli Avenue, from the former post office building to Freedom Square.
Herewith, the traffic will not be able to move on the streets crossing Rustaveli Avenue: Ingorokva, Lesia Ukrainka, Sulkhan-Saba, Zubalashvili brothers, April 9, Anton Purtseladze, Archil Jorjadze and Chitadze streets. Therefore, transport will be moving on alternate routes.