შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ დღეს, 8 ნოემბერს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე დაგეგმილია ოპოზიციური პარტიების მიერ ორგანიზებული აქცია, რის გამოც დედაქალაქის ცალკეულ უბნებში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა იზღუდება.
14:00 საათიდან, ავტომანქანების მოძრაობა სრულად აიკრძალა რუსთაველის გამზირზე, ყოფილი ფოსტის შენობიდან თავისუფლების მოედნის მიმართულებით.
ასევე, ტრანსპორტის ნაკადი ვერ გადაადგილდება რუსთაველის გამზირზე გამომავალ ვერც ერთ ქუჩაზე: ალექსანდრე ჭავჭავაძის, მიტროფანე ლაღიძის, ბესიკის, 9 აპრილის, ზაქარია ჭიჭინაძის, სულხან-საბას, ძმები ზუბალაშვილების (ნაწილობრივ), ინგოროყვას, ლესია უკრაინკას, მესხიას, რევაზ ლაღიძის, ვასო აბაშიძის, გია ჭანტურიას, არჩილ ჯორჯაძის და ანტონ ფურცელაძის ქუჩებზე. შესაბამისად, ავტომანქანები ალტერნატიული მარშრუტებით მოძრაობენ.
ტრანსპორტის ნაკადის უსაფრთხო გადაადგილებას საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები არეგულირებენ. საჭიროების შემთხვევაში, მძღოლები პატრულ-ინსპექტორებისგან დამატებით ინსტრუქციას იღებენ.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform society that today, on November 8, protest rally organized by opposition parties is planned to be held on Rustaveli Avenue, Tbilisi. Due to the protest rally, the traffic movement is restricted in some districts of the capital.
From 14:00 pm, the traffic movement has been completely restricted on Rustaveli Avenue, from the former post office building to Freedom Square.
Herewith, the traffic flow from streets leading to Rustaveli Avenue will also be restricted in particular from: Alexandre Chavchavadze, Mitropane Laghidze, Besiki, April 9, Zakaria Chichinadze, Sulkhan-Saba, Zubalashvili brothers (partially), Ingorokva, Abakhzi, Lesia Ukrainka, Meskhia, Revaz Laghidze, Vaso Abashsidze, Gia Chanturia, Archil Jorjadze and Anton Purtseladze streets. Transport movement will be directed to alternate routes.