• შინაგან საქმეთა სამინისტროს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის და შემოსავლების ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის და შემოსავლების სამსახურის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში შემოტანის ფაქტი აღკვეთეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სახელმწიფო უსაფრთხოების დეპარტამენტის და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე-1987 წელს დაბადებული მ.დ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თბილისში მცხოვრები ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე მ.დ. ნარკოტიკულ საშუალებებს ყიდდა. პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულისგან 195 აბი ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონის“ საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვის ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა განახორციელა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ მ.დ. გეგმავდა დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონის“ საქართველოში შემოტანას. სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დადგინდა დანაშაულის სისრულეში მოყვანის სავარაუდო მარშუტი. თბილისის გაფორმების ეკონომიკური ზონის მიმდებარე ტერიტორიაზე, სატვირთო მისაბმელიანი ავტომანქანის ჩხრეკისას, მ.დ.-ს კუთვნილი ტვირთის- მარილის ტომრების შემოწმებისას სამართალდამცველებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით- 1171 აბი ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ ამოიღეს.
დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენის მიზნით მიმდინარეობს აქტიური საგამოძიებო მოქმედებები.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 262-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• OFFICERS OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS, STATE SECURITY SERVICE AND REVENUE...
OFFICERS OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS, STATE SECURITY SERVICE AND REVENUE SERVICE HAVE FOILED THE ATTEMPTED SMUGGLING OF DRUGS TO GEORGIA
The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs, State Security Service and Revenue Service, as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained the citizen of Iran – M.D. (DoB 1987) on the basis of the relevant court decision, who is accused of illegal purchase-keeping-selling and smuggling drugs in especially large quantities to Georgia.
Investigation established that citizen of Islamic Republic of Iran, M.D. (DoB 1987) who resided in Tbilisi, sold drugs on the regular basis. Police, on the basis of the respective court decision, had covertly purchased “Methadone” drug from the detainee and videotaped the entire process.
Investigation also established that M.D. plotted to smuggle “Methadone” drug in large quantities to Georgia. As a result of the operative and investigative activities law enforcers established the probable route of the plotted crime. On the territory of Tbilisi Customs Clearance Zone, as a result of the search activities held in truck and its trailer, law enforcers seized drugs in especially large quantities, in particular 1171 pills of “Methadone” hidden in the salt bags.
Active investigative activities are in progress to identify others involved in the mentioned crime.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping-selling and smuggling drugs in especially large quantities to Georgia, committed in group with a previous consent, articles 260 and 262 of the Criminal Code of Georgia.