• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურმა მრავალეროვნ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურმა მრავალეროვნული სწავლების შესახებ შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური სხვადასხვა ტიპის საგანგებო სიტუაციებზე ორიენტირებულ ერთკვირიან მრავალეროვნულ საველე სწავლებას მასპინძლობს. წვრთნები აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების ბუნებრივი და ადამიანის ფაქტორით გამოწვეული კატასტროფების პრევენციის, მზადყოფნის და რეაგირების პროგრამის "PPRD East 3"-ის ფარგლებში ხორციელდება და როგორც საშტაბო, ასევე საველე კომპონენტებს მოიცავს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურმა სწავლების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თეიმურაზ მღებრიშვილმა სწავლების შინაარსსა და ქვეყნებს შორის კოორდინირებული მოქმედების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და მონაწილე ქვეყნების წარმომადგენლებს ჩართულობისთვის მადლობა გადაუხადა.
PPRD ევროკავშირის ტექნიკური ექსპერტული დახმარების პროექტს წარმოადგენს, რომლის მთავარი მიზანი, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში ბუნებრივი და ადამიანური ფაქტორით გამოწვეული საგანგებო სიტუაციების პრევენციის, მათზე რეაგირებისა და მზადყოფნის დონის ამაღლებაა.
PPRD პროექტში საქართველოსთან ერთად, მთავარი ბენეფიციარი ქვეყნები უკრაინა, მოლდოვა, აზერბაიჯანი და სომხეთი არიან.

• The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs ...
The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs held a meeting on multinational training
The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs is hosting a one-week multinational field training focused on different types of emergency situations. The exercises are carried out within the framework of the "PPRD East 3" program of prevention, preparedness and response to natural and man-made disasters in the Eastern Partnership countries and include both headquarters and field activity components.
The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs held an information meeting regarding the training.
Teimuraz Mgebrishvili, head of the Emergency Situations Management Service, reviewed the content of the training and the importance of coordinated action between the countries and expressed gratitude to the representatives of the participating countries for their involvement.
PPRD is a technical expert assistance project of the European Union, the main goal of which is to increase the level of prevention, response and preparedness of emergency situations caused by natural and human factors in Eastern Partnership countries.
In the PPRD project, along with Georgia, the main beneficiary countries are Ukraine, Moldova, Azerbaijan and Armenia.