• შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მყვინთავ-მა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მყვინთავ-მაშველებს სპეციალური აღჭურვილობა გადაეცათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის მყვინთავ-მაშველებს მყვინთავის უახლესი მოდელის სპეციალური აღჭურვილობა გადაეცათ.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი, განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების მთავარი სამმართველოს ბაზაზე, სამსახურის მიერ შეძენილი სპეციალური აღჭურვილობა დაათვალიერეს და მის მახასიათებლებს პირადად გაეცნენ.
ღონისძიებას საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსის პირველი მოადგილე - როინ ვარშანიძე და სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის უფროსი - დავით სუხიშვილი დაესწრნენ.
გასულ წელს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ შეძენილ იქნა 8 მილიონ ლარზე მეტი ღირებულების სპეცფორმა და სხვადასხვა სახის აღჭურვილობა. შესაბამისად, სრულიად განახლდა სამთო და მყვინთავი მაშველების სპეციალური აღჭურვილობა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური პირადი შემადგენლობის ახალი აღჭურვილობით, სპეცფორმითა და ავტოტექნიკით მომარაგებას მიმდინარე წელსაც აქტიურად გააგრძელებს.

• Special equipment handed over to divers and rescuers of the Emergency Situations...
Special equipment handed over to divers and rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs
The divers and rescuers of Fire and Rescue Forces Department of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs received latest models of contemporary diving equipment.
Deputy Minister of Internal Affairs - Ioseb Chelidze and Head of Emergency Situations Management Service - Teimuraz Mgebrishvili, at the base of the Main Division for Responding to Emergency Situations, inspected the special equipment purchased by the service and got familiarized with its characteristics personally.
The event was attended by the first deputy head of the Emergency Situations Management Service - Roin Varshanidze and the head of the Fire-Rescue Forces Department - Davit Sukhishvili.
Last year, the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs purchased special uniforms and various types of equipment worth more than 8 million GEL. Thus, the special equipment of mountain and diving rescuers was completely updated.
The Emergency Situations Management Service will actively continue supplying its personnel with new equipment, special uniforms and vehicles this year as well.