• შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სომხეთის შინაგან საქმეთა მინი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სომხეთის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, დავით ამბარიანი და საგზაო პოლიციის უფროსის მოადგილე, არარატ ტევოსიანი ეწვივნენ.
მომსახურების სააგენტოში სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა, მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა - ბესიკ ტეფნაძემ და სააგენტოს სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს.
მხარეებმა საქართველოსა და სომხეთის სამართალდამცავ უწყებებს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები და სამომავლო გეგმები განიხილეს.
სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და საგზაო პოლიციის უფროსის მოადგილე ადგილზე გაეცნენ მომსახურების სააგენტოს მუშაობის სპეციფიკას, ქართული მართვის მოწმობების კატეგორიებსა და გაცემის წესს, აგრეთვე იმ სერვისებს, რომლებსაც სააგენტო მოქალაქეებს სთავაზობს. სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს სააგენტოს ინფრასტრუქტურა.

• The Deputy Minister of Internal Affairs of Armenia visited Service Agency of the...
The Deputy Minister of Internal Affairs of Armenia visited Service Agency of the Ministry of Internal Affairs
The Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, David Hambaryan and the Deputy Chief of the Traffic Police, Ararat Tevosyan visited the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The guests at the Service Agency were hosted by the Deputy Minister of Internal Affairs - Giorgi Butkhuzi, the director of the Service Agency - Besik Tefnadze and other heads of the Agency.
The parties discussed current issues and future plans of bilateral cooperation between law enforcement agencies of Georgia and Armenia.
On the spot, the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia and the Deputy Head of the Traffic Police got familiarized with the specifics of the work of the Service Agency, the categories of Georgian driving licenses and the procedure for issuing them, as well as services that the agency offers to citizens. The guests also viewed the infrastructure of the agency.