საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი ირლანდიის პარლამენტის თავმჯდომარე - შონ ო ფარელი დელეგაციასთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ეწვია.
მომსახურების სააგენტოში სტუმრებს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა, მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ბესიკ ტეფნაძემ და სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს.
მხარეებმა საქართველოსა და ირლანდიას შორის მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარების შესახებ შეთანხმების გაფორმებასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს და ორმხრივი ურთიერთობების გაღრმავებაზე ისაუბრეს. სტუმრებს დეტალური ინფორმაცია მიეწოდათ ქართული მართვის მოწმობების კატეგორიებისა და მათი გაცემის წესის შესახებ.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წევრები ადგილზე გაეცნენ მომსახურების სააგენტოს მუშაობის სპეციფიკას, აგრეთვე იმ სერვისებს, რომლებსაც სააგენტო მოქალაქეებს სთავაზობს.
შეხვედრის დასასრულს მხარეებმა გამოხატეს მზაობა, აქტიურად გაგრძელდეს თანამშრომლობა სხვადასხვა მიმართულებით.

The Chairman of the lower house of the Parliament of Ireland – Sean O Fearghail, paying an official visit to Georgia along with the delegation visited the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs.
The guests at the Service Agency were hosted by the Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Butkhuzi , the Director of the Service Agency - Besik Tepnadze and other heads of the Agency.
The parties discussed the issues related to the agreement on mutual recognition of driving licenses between Georgia and Ireland and underlined the importance of further deepening bilateral relations. The guests were provided with detailed information about the categories and the procedure for issuing Georgian driving licenses.
Within the visit the members of the delegation got acquainted with the specifics of the work of the Service Agency on the spot, as well as the services that the Agency offers to the citizens.
At the end of the meeting the parties expressed readiness to actively continue cooperation in different directions.