• შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ (IOM) დოკუმენტებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ (IOM) დოკუმენტების ინსპექტირების თანამედროვე აღჭურვილობა გადასცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ (IOM), ევროკავშირის ფინანსური დახმარებით, დოკუმენტების ინსპექტირების თანამედროვე აღჭურვილობა საჩუქრად გადასცა.
აღჭურვილობის გადაცემის ცერემონია თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში გაიმართა. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ვაჟა სირაძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის საზღვრის მართვისა და კოორდინირების მთავარი სამმართველოს უფროსი - გურამ დავითაშვილი, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი - ეკატერინე მაჭავარიანი, მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელი საქართველოში - სანია ჩელებიჩ ლუკოვაცი და საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის პოლიტიკის, პრესისა და ინფორმაციის განყოფილების ხელმძღვანელის მოადგილე - მონიკა ჩაკი დაესწრნენ.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისთვის გადაცემული საერთაშორისო სტანდარტების აღჭურვილობა მესაზღვრე-ოფიცრებს დოკუმენტების საფუძვლიან შესწავლასა და მათი ნამდვილობის განსაზღვრაში დაეხმარება.
აღნიშნული აღჭურვილობა IOM-მა შეიძინა პროექტის - „საქართველოში საზღვრისა და მიგრაციის მართვის მდგრადობის უზრუნველყოფა (SBMMG)“ - ფარგლებში, რომლის მიზანია საქართველოს მთავრობის შესაძლებლობების გაძლიერება ინტეგრირებული საზღვრის მართვისა და მიგრაციის მართვის მიმართულებით, ევროკავშირსა და საქართველოს შორის გაფორმებული სათანადო ხელშეკრულებებისა და სამოქმედო გეგმების, განსაკუთრებით, ვიზების ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის შესაბამისად.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირს შორის მრავალწლიანი მჭიდრო თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი წარმატებული პროექტი განხორციელდა, რომლებმაც მნიშვნელოვნად შეუწყო ხელი სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებას.

• INTERNATIONAL ORGANIZATION FOR MIGRATION (IOM) HANDED OVER MODERN EQUIPMENT FOR ...
INTERNATIONAL ORGANIZATION FOR MIGRATION (IOM) HANDED OVER MODERN EQUIPMENT FOR DOCUMENT INSPECTION TO THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA
International Organization for Migration (IOM) with the financial assistance of European Union handed over modern equipment for document inspection to the Patrol Police Department.
The equipment handover ceremony was held at Tbilisi International Airport and was attented by the Director of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs – Vazha Siradze, Head of the Main Division of Border Management and Coordination of the Patrol Police Department – Guram Davitashvili, Director of the International Relations Department of the MIA – Ekaterine Machavariani, as well as the Chief of IOM Georgia Mission - Sanja Celebic Lukovac and the Deputy Head of Political, Press and Information Section of the EU delegation to Georgia- Monika Csaki.
The equipment provided to the Patrol Police Department of the MIA complies with international standards and will assist Patrol Police officers in thorough examination of the documents and determination of their authenticity.
IOM purchased the equipment in the framework of the project “Sustaining Border Management and Migration Governance in Georgia (SBMMG)”. The aim of the project is to enhance the capacities of Georgian authorities in the areas of integrated border management and migration governance in line with relevant EU-Georgia cooperation frameworks and action plans, in particular the Visa Liberalization Action Plan.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia and the European Union have implemented many successful projects within the framework of close cooperation that has significantly contributed to strengthening the capabilities of the Ministry.