• შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თებერვლის თვე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თებერვლის თვეში უცხო ქვეყნის 85 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტი, სამინისტროს სხვა დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით ეფექტურად უზრუნველყოფს ქვეყნის შიგნით უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლას. კერძოდ, გასული თვის მანძილზე სხვადასხვა ქვეყნის 85 მოქალაქის ქვეყნიდან გაძევება განხორციელდა.
საქართველოდან გაძევებულ იქნა - ირანის, თურქეთის, თურქმენეთის, რუსეთის, აზერბაიჯანის, იორდანიის, ნიგერიის, ალჟირის, ჩინეთის, სომხეთის, ნეპალის, ინდოეთის, ერაყის, ეგვიპტის, ლიბანის, მიანმარის, ლიეტუვას, ისრაელის და კამერუნის - ჯამში 85 მოქალაქე.

• Employees of Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia...
Employees of Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia Deported 85 Foreign Citizens from Georgia
The Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, in close coordination with other departments of the Agency, effectively ensures the fight against illegal migration within the country. In particular, over the past month, 85 citizens of various countries were deported from the Georgia.
A total 85 citizens of Iran, Turkey, Turkmenistan, Russia, Azerbaijan, Jordan, Nigeria, Algeria, China, Armenia, Nepal, India, Iraq, Egypt, Lebanon, Myanmar, Lithuania, Israel and Cameroon were deported from Georgia.
The Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia is the body responsible for combating illegal migration within the country. One of its competencies stipulates to identify and deport foreign citizens in Georgia without a legal basis.