• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ რაჭაში გრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, საზოგადოებრივი ღონისძიება ამჯერად ამბროლაურში, კულტურის სახლის მიმდებარე ტერიტორიაზე გაიმართა.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელები, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთის რეგიონში სახელმწიფო რწმუნებული პარმენ მარგველიძე და ამბროლაურის მერი ზვიად მხეიძე, ასევე ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
სახალხო ღონისძიებაზე მისულ ყველა სტუმარს საშუალება ჰქონდა, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საპატრულო პოლიციის, სასაზღვრო პოლიციის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის მიერ წარმოდგენილ სივრცეებში გასცნობოდა აღნიშნული დანაყოფების საქმიანობას.
სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს ამავე დანაყოფების აღჭურვილობა და სპეცტექნიკა. ღონისძიებაზე მისულ ბავშვებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, სხვადასხვა შემეცნებით და გასართობ აქტივობაში მიეღოთ მონაწილეობა.
კამპანიის ფარგლებში, სახალხო ღონისძიებების პარალელურად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების წარმომადგენლები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სკოლებში​ მოსწავლეებთან საინფორმაციო-შემეცნებით შეხვედრებს მართავენ, სადაც მოზარდებს ინფორმაციას აწვდიან მართლწესრიგის შესახებ მათთვის საჭირო და აქტუალურ თემებზე.

• Campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police” continues i...
Within the framework of the information and awareness raising campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", this time the public event was held in Ambrolauri, in the vicinity of the House of Culture.
The event was attended by Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze, heads of various departments of the Ministry, Governors of Racha-Lechkhum and Kvemo Svaneti Regions Parmen Margvelidze and Mayor of Ambrolauri - Zviad Mkheidze, as well as local government representatives.
The guests who came to the event got acquainted with the activities of the Patrol Police, Public Safety Command Center "112", Service Agency, Forensic-criminalistics Department, Border Police, Emergency Situations Management Service, Security Police and Special Tasks Department.
The guests also viewed the equipment and special machinery of the same units. The children who came to the event had the opportunity to participate in various cognitive and entertaining activities along with the representatives of the Ministry.
Within the framework of the campaign, in parallel with the public events, the representatives of the units of the Ministry of Internal Affairs across the country hold information-cognitive meetings with pupils in schools, where they provide information to the teenagers on the law and order –related topics they are interested in.