• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ ბორჯომში გრძელდება
ბორჯომში ცენტრალურ პარკში შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, საზოგადოებრივი ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიებას დაესწრნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გიორგი ბუხრაშვილი, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის დირექტორი თემურ მღებრიშვილი, ბორჯომის მუნიციპალიტეტის მერი ოთარ არბოლიშვილი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები.
კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, ბორჯომში სხვადასხვა გასართობი და შემეცნებითი აქტივობები ჩატარდა.
ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ, გასცნობოდნენ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საპატრულო პოლიციის, სასაზღვრო პოლიციის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის საქმიანობას, ასევე, დაათვალიერს აღნიშნული დანაყოფების აღჭურვილობა და სპეცტექნიკა.
ბავშვებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად სხვადასხვა გასართობ და შემეცნებით აქტივობაში მიეღოთ მონაწილეობა.

The campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police” continues in Borjomi
A public event was held in the Central Park on Borjomi within the framework of the information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police".
Giorgi Bukhrashvili, director of Samtskhe-Javakheti police department of the Ministry of Internal Affairs, Temur Mghebrishvili, director of the Emergency Situations Management service, Otar Arbolishvili, Mayor of Borjomi municipality, and heads of various units of the Ministry of Internal Affairs attended the event.
Within the framework of the "Befriend the Police" campaign, various entertainment and educational activities were held in Borjomi.
The guests who came to the event had the opportunity to get familiarized with the activities of the Public Safety Command Center "112", Service Agency, Emergency Situations Management Service, Patrol Police, Border Police, Forensic-criminalistics Department, Security Police and Special Tasks Department, as well as view the equipment of the mentioned units.
Children had the opportunity to participate in various entertaining and educational activities with the representatives of the Ministry.
As part of the campaign, the visits of the representatives of MIA units to schools also continue. Information-cognitive meetings are held with pupils, the purpose of which is to raise awareness among children and juveniles on public safety and rule of law.