• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ გურიაში გრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ გრძელდება. კამპანიის ფარგლებში, კიდევ ერთი საზოგადოებრივი ღონისძიება გურიაში, ოზურგეთში გაიმართა.
ქალაქის ცენტრალურ მოედანზე სხვადასხვა შემეცნებითი და გასართობი აქტივობა ჩატარდა.
ღონისძიებას დაესწრნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ლევან ხარაბაძე, სახელმწიფო რწმუნებული გურიაში გიორგი ურუშაძე და ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერი ავთანდილ თალაკვაძე, ასევე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფების ხელმძღვანელი პირები.
ღონისძიებაზე მისულ ყველა სტუმარს საშუალება ჰქონდათ, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საპატრულო პოლიციის, სასაზღვრო პოლიციის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის მიერ წარმოდგენილ სივრცეებში, გაცნობოდა აღნიშნული დანაყოფების საქმიანობას. სტუმრებმა ასევე, დაათვალიერეს მათი აღჭურვილობა და სპეცტექნიკა. ღონისძიებაზე მისულ ბავშვებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, სხვადასხვა შემეცნებით და გასართობ აქტივობაში მიეღოთ მონაწილეობა.
კამპანიის ფარგლებში კვლავ გრძელდება შსს-ს დანაყოფების წარმომადგენლების ვიზიტები სკოლებში. საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები იმართება მოსწავლეებთან, რომლის მიზანია ბავშვებსა და მოზარდებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქმიანობის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება.

The campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police” continues in Guria
The information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police" continues. Within the framework of the campaign, another public event was held in Guria, Ozurgeti.
Various educational and entertainment activities were held in the central square of the city.
The event was attended by Levan Kharabadze, Director of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Giorgi Urushadze, the governor of Guria, and Avtandil Talakvadze, the Mayor of Ozurgeti Municipality, as well as the heads of various units of the Ministry of Internal Affairs.
All the guests who came to the event had the opportunity to get familiarized with the activities of the aforementioned units in the spaces represented by the Public Safety Command Center "112", the Service Agency, the Emergency Situations Management Service, the Patrol Police, the Border Police, Forensic-criminalistics Department, the Security Police and Special Tasks Department. The children who came to the event had the opportunity to participate in various cognitive and entertaining activities with the representatives of the Ministry.
As part of the campaign, the visits of the representatives of the Ministry of Internal Affairs units to schools continue. Information-cognitive meetings are held with students, the purpose of which is to raise awareness among children and juveniles on the activities of the Ministry of Internal Affairs, public safety and rule of law.