• შინაგან საქმეთა სამინისტროს იტალიის რესპუბლიკის დელეგაცია ეწვია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იტალიის რესპუბლიკის საპოლიციო ძალების გადამზადების სკოლის დირექტორი, ფინანსური გვარდიის დივიზიის გენერალი - ჯენარო ვეკიონე და ნეტუნოს ინსპექტორთა ინსტიტუტის დირექტორი, სახელმწიფო პოლიციის გენერალი - ჯოვანი ბუსაკა თანმხლებ დელეგაციასთან ერთად ეწვივნენ. სტუმრებს შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი შეხვდა.
მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის საგანმანათლებლო სფეროში თანამშრომლობის განვითარების შესახებ ისაუბრეს.
შალვა ხუციშვილმა სტუმრებს შსს-ს აკადემიის რეგიონული ტრენინგცენტრის პროექტი გააცნო. როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების სამართალდამცავი სტრუქტურების წარმომადგენლებისათვის ტრანსნაციონალური მიმართულებით ორგანიზებულ საერთაშორისო ტრენინგს საქართველოს შსს-ს აკადემია უმასპინძლებს.
მხარეები საქართველოსა და იტალიის სამართალდამცავი სტრუქტურების წარმომადგენელთა გაცვლითი პროგრამების განხორციელებაზე შეთანხმდნენ, რაც ხელს შეუწყობს ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით არსებული გამოცდილების გაზიარებას, დანაშაულის პრევენციას და მაღალკვალიფიური კადრების მომზადებას.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრები შსს-ს აკადემიის რექტორს, გივი მიქანაძეს და სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელებსაც შეხვდნენ. იტალიელმა სტუმრებმა შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი, შსს-ს აკადემია, კრიმინალური პოლიციის და „112“-ის დეპარტამენტები დაათვალიერეს და მათი მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ.

• Delegation of the Italian Republic paid a visit to the Ministry of Internal Affa...
Major General Gennaro Vecchione, Head of the Command Centre for the Special Units of the Italian law enforcement agency Guardia di Finanza, State Police General Giovanni Busacca, Director of the Netuno Instructors Institute and their accompanying delegation paid a visit to the Ministry of Internal Affairs. The guests were hosted by the Deputy Minister of Internal Affairs Mr. Shalva Khutsishvili. The parties discussed the issues regarding the development of cooperation in the field of education between the law enforcement agencies of the two countries.
Mr. Shalva Khutsishvili introduced the MIA Academy project on Regional Training Center to the guests. As mentioned at the meeting, within the framework of this project, the MIA Academy of Georgia is to host international training on transnationalism for representatives of law enforcement agencies of Eastern Partnership countries.
The parties agreed to implement exchange programs for representatives of law enforcement agencies of Georgia and Italy, which will facilitate sharing experience in the fight against organized crime, as well as preventing crime and training highly qualified staff.
Within the framework of the visit, the delegation members met with Mr. Givi Mikanadze, the Rector of the MIA Academy, as well as heads of various structural units of the Ministry. The Italian guests visited the Joint Operation Center, the MIA Academy, Criminal Police Department and 112 center, and got acquainted with the peculiarities of their work.