• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია საპარლამენტო არჩევნების მიმდინარეობის შეს...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მთელი ქვეყნის მასშტაბით უზრუნველყოფს უსაფრთხოებას და მართლწესრიგის დაცვას, რათა ყველა მოქალაქეს მიეცეს საშუალება თავისუფალ და უსაფრთხო გარემოში გააკეთოს საკუთარი არჩევანი.
10:00 საათის მდგომარეობით, არჩევნები მშვიდ ვითარებაში მიმდინარეობს და პოლიციის ინფორმაციით, რაიმე სერიოზულ სამართალდარღვევას ან ინციდენტს ადგილი არ ჰქონია.
როგორც საზოგადოებას უკვე ვაცნობეთ, უსაფრთხო საარჩევნო გარემოს უზრუნველყოფის მიზნით შექმნილია პოლიციის მობილური ჯგუფები, რომლებიც მთელი დღის განმავლობაში დაიცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში, ასევე, შექმნილია სპეციალური ჯგუფი, რომელიც კოორდინაციას უწევს რეგიონულ დანაყოფებს და უფლებამოსილების ფარგლებში ახორციელებს მონიტორინგს. ამასთან, საჭიროებისამებრ ვახდენთ საპოლიციო ძალების გადაადგილებას, რათა შევინარჩუნოთ არჩევნების პერიოდში მშვიდი გარემო.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო სადამკვირვებლო მისიებსა და ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან. პოლიციის კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებზე თანამშრომლობის მიზნით, სამინისტროში გამოყოფილი არიან შესაბამისი საკონტაქტო პირები, რომელთა შესახებ ინფორმაცია მათ უკვე ეცნობათ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო არჩევნების პროცესის მიმდინარეობისას გამოვლენილ შესაძლო სამართალდარღვევებზე საზოგადოების ინფორმირებას დღის განმავლობაში პროაქტიულად მოახდენს.

• Information of the Ministry of Internal Affairs on the ongoing Parliamentary Ele...
The Ministry of Internal Affairs provides security and rule of law throughout the country to ensure that all citizens make their choice in a free and safe environment.
According to the results of 10:00 a.m. elections are held in a peaceful environment. According to the police information, no serious violations or incidents took place.
As we have already informed the public, in order to maintain safe election environment, special mobile police groups have been created to ensure public order throughout the day.
The Ministry of Internal Affairs has also assembled a special group to coordinate regional divisions and conduct monitoring within the frames of their jurisdiction. At the same time, the rotation of the police forces is contucted in case of necessity to maintain peaceful environment throughout election period.
Herewith, Ministry of Internal Affairs actively cooperates with international observing missions and local non-governmental organizations. In order to cooperate on issues within the competence of the police, the relevant contact persons have been designated at the Agency, on which the information has already been provided to revelant organizations.
The Ministry of Internal Affairs will proactively inform the public regarding the possible violations during the election process throughout the day.