• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია ლუბლიანას ქუჩაზე მომხდარ ფაქტთან დაკავშირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, ლუბლიანას ქუჩაზე ოჯახური კონფლიქტი იყო. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მიღებულ შეტყობინებაზე მყისიერი რეაგირება მოახდინეს.
წინასწარი ინფორმაციით, მითითებულ მისამართზე შეიარაღებული პირი იმყოფებოდა. შემთხვევის ადგილზე მისვლისას, საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა დაადგინეს, რომ 1961 წელს დაბადებული ბ.ბ. ყოფილ მეუღლეზე - 1961 წელს დაბადებულ ნ.კ.-ზე ძალადობდა. ბ.ბ.-მ პოლიციელების დანახვისთანავე ცეცხლი გახსნა და მათი მიმართულებით რამდენიმე გასროლა განახორციელა. ამის შემდეგ, ამავე იარაღიდან გასროლით, მან სახის არეში დაჭრა ყოფილი ცოლი. საპატრულო პოლიციის თანამშრომელმა საპასუხო გასროლა განახორციელა, რის შედეგადაც ბ.ბ.-მ, წინასწარი ინფორმაციით, სხეულის დაზიანება მიიღო.
ორივე დაჭრილი დაუყოვნებლივ იქნა საავადმყოფოში გადაყვანილი. ამ დროისთვის, შემთხვევის ადგილზე საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს.

• Information regarding the incident that took place on Ljubljana Street
Emergency Response Center -“112” received report regarding domestic conflict on Ljubljana Street. Officers of the Patrol Police Department have made quick response on the report.
According to preliminary information, there was an armed man on the mentioned location. After the Patrol Police arrived at the site, officers established that citizen B.B. (DoB 1961) behaved violently towards his ex-wife N.K. (DoB 1961). As soon as B.B. noticed police officers, he made several shots to their direction and also made shot to the direction of his ex-wife afterwards, as a result of which she was wounded in face area. Patrol Police officers responded by shooting as a result of which B.B. received body injury.
Both of the wounded individuals were transferred to the hospital. At this moment, investigative activities are in progress.