• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია კინოთეატრ ”ამირანთან” გამოვლენილი სამართა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია კინოთეატრ ”ამირანთან” გამოვლენილი სამართალდარღვევების შესახებ
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მერაბ კოსტავას გამზირზე ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსით გათვალისწინებული სამართალდარღვევისთვის 2 პირი დააკავა. დაკავებული არიან: 1987 წელს დაბადებული გ.ბ. და 1989 წელს დაბადებული ნ.კ. ისინი არღვევდნენ საზოგადოებრივ წესრიგს და არ ემორჩილებოდნენ პოლიციის კანონიერ მოთხოვნას.
აღნიშნული პირები სამართალდამცველებმა საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე (სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობა) და 166-ე (ხულიგნობა) მუხლებით გათვალისწინებული სამართალდარღვევის ფაქტზე დააკავეს.
პირველადი ინფორმაციით, მერაბ კოსტავას გამზირზე გამოყენებულ იქნა პიროტექნიკა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ მოუწოდებს ყველას, დაიცვან კანონის მოთხოვნები. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიცია იმოქმედებს საკუთარი მანდატის ფარგლებში და საზოგადოებრივი წესრიგის დარღვევის თითოეულ ფაქტს მოჰყვება უმკაცრესი რეაგირება.

• Information of the Ministry of Internal Affairs on the violations of law detecte...
Information of the Ministry of Internal Affairs on the violations of law detected at the Cinema “Amirani”
The Ministry of Internal Affairs has detained two persons for the offence envisaged by the Administrative Offences Code on Merab Kostava Avenue. The detained persons are G. B. born in 1987 and N. K. born in 1989.
They violated public order and did not obey the lawful orders of the police.
The mentioned persons were detained by law-enforcers for the violations prescribed by the Article 173 (Non-compliance with a lawful order or demand of a law-enforcement officer) and the Article 166 (Disorderly conduct) of the Administrative Offences Code of Georgia.
According to a preliminary information, the pyrotechnics were used on Merab Kostava Avenue.
Once again, the Ministry of Internal Affairs urges everyone to obey the requirements of the law, otherwise, the police will act within its mandate and strictly respond to any cases of violation of public order.