• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია გაერთიანებული სამეფოს ძებნილი მოქალაქის დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გაერთიანებული სამეფოს ძებნილი მოქალაქე თბილისში დააკავა. 1987 წელს დაბადებულ ჯ.ს.შ. ვაკე-საბურთალოს პოლიციის სამმართველოში 23 იანვარს ადვოკატებთან ერთად გამოცხადდა და საქართველოს პოლიციას ნებაყოფლობით ჩაბარდა.
ქართველი და ბრიტანელი სამართალდამცველების თანამშრომლობით, ჯ.ს.შ.-ზე საერთაშორისო არხებით ძებნა მიმდინარე წლის 12 იანვრიდან გამოცხადდა.
31 წლის ბრიტანელი ლონდონის ცენტრალური კრიმინალური სასამართლოს მიერ დამნაშავედ იქნა ცნობილი გაუფრთხილებლობით ერთი პირის სიცოცხლის მოსპობის გამო და 6 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა. შემთხვევა 2015 წლის 8 დეკემბერს მოხდა.
ამჟამად, დაკავებული პირის მიმართ მიმდინარეობს კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები.

• The Statement of the Ministry of Internal Affairs of Georgia on the detention of...
The Statement of the Ministry of Internal Affairs of Georgia on the detention of a fugitive of the UK
The Ministry of Internal Affairs of Georgia detained a fugitive in Tbilisi wanted by the UK. UK citizen J.S.S., born in 1987, appeared at Vake-Saburtalo Police Division accompanied by his lawyer on January 23, 2019 and handed himself over to the police.
Within the framework of British-Georgian law enforcement co-operation, the search of J.S.S. was announced through international channels on January 12, 2019.
J.S.S. was found guilty for negligent manslaughter by the Central Criminal Court of London and sentenced for 6 years of imprisonment. The accident took place on December 8, 2015.
At this stage, pre-extradition procedures prescribed by the law are carried out regarding the detained person.