• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია „დინამო არენას“ ტერიტორიაზე ავტომობილში ა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაცია „დინამო არენას“ ტერიტორიაზე ავტომობილში აღმოჩენილი ნივთის შესახებ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში გუშინ, 21:06 საათზე შემოვიდა შეტყობინება, რომ „დინამო არენას“ ავტოსადგომზე მდგომ ერთ-ერთ ავტომობილში მისმა მფლობელმა, გ.ჭ.-მ უცხო ნივთი შენიშნა.
შეტყობინების მიღებისთანავე ადგილზე ოპერატიულად, 21:08 საათზე გამოცხადდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლები, ასევე, ექსპერტები და გამნაღმველები.
ავტომობილის დათვალიერების შედეგად, სამართალდამცველებმა ამოიღეს ხსენებული ნივთი, რომლის დეტალური შესწავლის მიზნით, ექსპერტიზა ჩატარდება. პოლიციის თანამშრომლები საგამოძიებო მოქმედებებს ადგილზე გვიან ღამემდე აწარმოებდნენ. ამ დროისთვის, ავტომობილი დიდუბე-ჩუღურეთის IV განყოფილების ტერიტორიაზეა გადაყვანილი.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 157-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც პირადი ცხოვრების ამსახველი ინფორმაციის ან პერსონალური მონაცემების ხელყოფას გულისხმობს. ჩადენილი დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• Information of the Ministry of Internal Affairs about the item discovered in the...
Information of the Ministry of Internal Affairs about the item discovered in the car in the vicinity of ”Dinamo Arena”
Yesterday at 21:06, the Emergency Response Center of the Ministry of Internal Affairs received the notification that the owner of one of the cars parked in Dinamo Arena's parking lot - G.K. – discovered an unknown item in his car.
As soon as the notification was received, namely, at 21:08 the officers of the Patrol Police, Criminal Police of the Ministry of Internal Affairs, as well as the experts and minesweepers arrived at the scene.
As a result of examining the vehicle, the law enforcers seized the mentioned item, which will be studied in details and the expertise will be conducted. Police officers were conducting investigative actions until late night. At this time, the vehicle is transferred to the territory of the IV Unit of Didube-Chugureti.
The investigation is in progress under the part I of the Article 157 of the Criminal Code of Georgia (illegal obtaining of information depicting personal life or personal data). The crime committed envisages imprisonment up to 3 years in length.